Daly: Ekonominin Canlandırılmasından Yanayım
San Francisco MB Başkanı Mary Daly, ABD ekonomisinin canlandırılmasını öngören mevcut para politikalarını desteklediğini ifade ederek, "Ekonominin canlandırılmasından, olabildiğince kişinin iş bulmasından yanayım" dedi.

' Ekonominin Canlandırılmasından Yanayım'

Yeni Zelanda'da gazetecilerin sorularını cevaplayan San Francisco Merkez Bankası  Başkanı Mary Daly, buna karşılık gelecek ay toplanacak ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Merkez Bankası Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında nasıl bir tavır alacağı hakkında bir bilgi vermedi. 

Başkan Daly, ABD'nin güçlü bir ivmeye sahip olan, ancak belirsizlikler ve global büyümede yavaşlamadan kaynaklı ters rüzgarlarla karşı karşıya olan bir ekonomi için yeni bir faiz indirimine ihtiyacı olup olmadığını değerlendirmeye alırken 'bekle ve gör' modunda hareket ettiğini ifade ederek şunları ekledi: 

"Şu anda bekle ve gör pozisyonundayım. Önümüzdeki birkaç hafta iş dünyasının ve ekonomik verilerin tüketici güveni ile tüketici harcamaları konusunda ne söylediklerine, enflasyona odaklanacağım." 

Enflasyonun güçlü gelmesi durumunda bunun kendisine güven vereceğini söyleyen Daly, enflasyon verisinin zayıf gelmesinin ise üzerinde düşünmesi gereken bir konu olacağının altını çizdi. 

YOUR REACTION?

Facebook Conversations