Halkbank da Düşük Faizli Konut Kredisi Kullandıracak
Vakıf ve Ziraat Bankası'nın ardından Halkbank da aylık %0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile 500 bin TL'ye kadar konut kredisi vereceğini açıkladı.

Halkbank dan Yüzde 0.98 Faiz Oranı İle Konut Kredisi

Halkbank, aylık %0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile 500 bin TL'ye kadar konut kredisi kullandıracağını açıkladı.

Halkbank'ın aktif olarak kredili çalışmaktaolduğu şirketler ile iş birliği içerisinde sunduğu konut kredisi kapsamında, aylık %1.78 olarak belirlenen faiz oranlarında konut kredisi kullanıcılarının %0.98'i aşan faiz maliyetlerini anlaşmalı firmalar üstlenecek.

Halkbank konut kredisini %0.98 oranına kadar düşürerek hem konut üreticisi firmaların taleplerine hem de banka müşterilerinin konut ihtiyacına cevap verebilecek. 

Bankanın konut kredisi faizlerinde sağladığı uygun oranlar, Halkbank ile kredili çalışmakta olan firmaların elinde bulunan inşaatı tamamlanmış konutlar ile inşaatı devam eden konutların satışını kapsayacak.

Kullandırılan konut kredilerinin bir kısmının, ilgili firmaların Halkbank'taki kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacak, bu düzenleme firmaların üzerindeki mali yükü hafifleterek Halkbank tarafınca kullandırılan kredilerin akışkanlığına da olumlu yönde bir katkı sağlayacak.

YOUR REACTION?

Facebook Conversations