İlköğretim Öğrencisinin Sadece Kıyafet Masrafı En Az 500 TL
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni eğitim öğretim yılı ile beraber velilerin yapacağı harcamalara değindi. Başkan Palandöken, "İlkokul öğrencisinin sadece kıyafet masrafı en az 500 lira tutarken, ürünün kalitesine ve semte göre 1500 - 2000 lira gibi farklılık da gösterebiliyor" diye konuştu.

TESK Başkanı Palandöken: İlköğretim Öğrencisinin Sadece Kıyafet Masrafı En Az 500 TL

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu kısaca TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaz tatilinin sona ermesi ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile çok sayıda sektörün canlanacağını ifade etti.

Ülke genelinde 18 milyondan fazla öğrencinin yeni eğitim öğretim yılına başlamasının, piyasaya büyük hareketlilik getireceğini ifade eden Başkan Palandöken "Okul alışverişi esnafı canlandıracak. Kırtasiye, giyim, ayakkabı, çanta gibi birçok kalemde yapılacak harcamalarla eylülde piyasaya yaklaşık 25-30 milyar liranın girmesi bekleniyor" dedi.

'Okulların Açılması İle Beraber Piyasada Olumlu Hava Olacak'

'Okulların Açılması İle Beraber Piyasada Olumlu Hava Olacak'

Harcamaların kaliteye ve semte göre değişiklik gösterdiğini belirten Palandöken, şunları kaydetti: 

"İlköğretim öğrencisinin sadece kıyafet masrafı en az 500 TL tutarken, ürünün kalitesine ve semte göre 1500-2000 lira gibi farklılık da gösterebiliyor. 

Ulaşım giderleri, yemek gibi harcamalar da eklendiğinde ülke genelindeki milyonlarca öğrenci için yapılacak harcamalar konfeksiyondan kırtasiyeye, ayakkabıcıdan berbere kadar tüm esnafımız için hareketlilik sağlayacak. Bayram hareketliliğinin ardından okulların açılması piyasada olumlu bir hava oluşturacak."dedi.

YOUR REACTION?

Facebook Conversations