Paramı Nereye Yatırmalıyım? 2017
2017 Yılında Paramı Nereye Yatırmalıyım?

Paranızı Değerlendirebileceğiniz Yatırım Araçları

Paranızı Değerlendirebileceğiniz Yatırım Araçları

Parayı Nasıl Değerlendirmeli 2017

Bu yazımızda sizlere" Paranızı değerlendirebileceğiniz yatırım araçlarından" bahsedeceğiz.

Paramı Hangi Yatırım Aracına Yatırmalıyım?

Düşündünüz taşındınız ve tasarruf yaparak para biriktirmeye karar verdiniz. Uzunca da bir zaman geçerek tasarruf yaparak belirli oranda para birikimi yaptınız. Ama paranızı nerede nasıl değerlendireceğinizi bilmiyor iseniz doğru yerdesiniz. Çünkü bizler sizlere 2017 yılında paramı nereye yatırmalıyım? sorusuna yanıt vererek paranızı değerlendirebileceğiniz birbirinden değerli yatırım araçları hakkında bilgiler vereceğiz.

Listemizin devamında paranızı hangi yatırım aracında değerlendireceğinize dair öneriler bularak fikir edinebilir kafanıza takılan herhangi bir soruda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. O halde başlayalım.

1. ALTIN

1. ALTIN

Şüphesiz ki paranızı önemli ölçüde değerlendirecek yatırımların başını alıyor altın. Aynı zamanda altına yatırım yapmak ülkemizin insanlarının en çok tercih ettikleri yatırım araçlarından bir tanesi.

Altın şu sıralar oldukça kıymetli ve parasını değerlendirmek isteyen yatırımcıların ve bizlerin 1 numaralı tercihi.

2. DÖVİZ

2. DÖVİZ

Döviz yatırım dünyasında en çok tercih edilen ve ilgi gören yatırım araçlarından bir tanesi.

Döviz alımını düşükken yapmak ise oldukça kazançlı oluyor.

Fakat dövize yatırım yapmadan önce mutlak ve mutlak son dönemlere ait ve güncel döviz fiyatlarına göz gezdirmeyi unutmayın.

Dövize yatırım yaparak paranızı önemli ölçüde değerlendirebilirsiniz.

3. MEVDUAT HESABI

3. MEVDUAT HESABI

Paranızı döviz yahut TL cinsinden mevduat hesabına yatırmak en karlı ve garantili yatırımı yapmanıza neden olabilir. Bunun nedeni ise, kazancınızı biliyor ve kazancınızın altına inme gibi bir durumunuz söz konusu olmuyor. Bundan dolayı mevduat hesabı garantili yatırımlardan bir tanesi olup ancak her zamanda çok kazançlı olmayabiliyor.

4. Emlak

4. Emlak

Son zamanların ve halen en kazançlı yatırım araçlarından biride gayrimenkul alımı.

Prim seviyesi yüksek mahallerden gayrimenkul alımı yapanlar paralarını ciddi oranlarda değerlendirme şansını yakalayabilirler.

5. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

5. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Size yapılmakta olan  bir yatırım profili analizi beraberinde sahip olduğunuz yatırım tipolojisi belirlenmektedir.Bu sayede kendi yatırım anlayışınıza uygun olan fonları seçme imkanınız sağlanır.Eğer bu konuya ilişkin olarak, bilgi alanınızın dışında ise yine analiz yardımı beraberinde finansal danışmanlar tarafından önerilecek olan fonları seçebilirsiniz. Bireysel emeklilik sisteminde (BES) seçtiğiniz fonları,Ekonominin gidiş durumuna göre siz veyahutta sizin adınıza finansal danışmanınız beraberinde yılda en fazla 6 (altı) kere olmak koşulu ile değiştirilebilmektedir. Bu tarafıyla da ülkemizde sıklıkla örneklerini yaşamakta olduğumuz ekonomik dalgalanmalardan bununla beraber yaratabileceği olumsuzluk durumlarına karşı önemli bir avantaj edinmiş olursunuz.

YOUR REACTION?

Facebook Conversations