Vakıf Katılım'dan Faiz Kampanyasına Destek
Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank ve İş Bankası'nın konut kredisi faizlerinde indirim yapmasının ardından bir banka daha faiz kampanyasına destek verdi.Vakıf Katılım, konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde aylık kar oranını %0,98'e indirdi.

Konut Kredisinde Faiz Kampanyasına Vakıf Katılım'dan Destek

Vakıf Katılım, konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde kar oranını aylık %0.98 seviyesine indirdi. 

Söz konusu kampanya kapsamında Vakıf Katılım'la aktif olarak çalışan konut firmalarından satın alınacak konutlarla sınırlı olmak üzere aylık yüzde 0,98 kar oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile, 500 Bin TL'ye kadar konut finansmanı kullanma imkanı sağlanacak. 

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Vakıf Katılım olarak bu güne kadar reel ekonominin gelişimi için üzerimize düşen tüm sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getirdik. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize en uygun maliyetle finansman desteği sağlama vizyonu ile çalışmalarımıza yön verdik. 

Şimdi de gerek uygun maliyetlerle ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize destek vermek gerekse konut stokunu eriterek ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne can vermek amacıyla, halihazırda müşterimiz olan ya da kurumumuzla aktif  olarak çalışan konut üreticisi firmalarından alınacak konutlar için konut finansmanı kar oranımızı %0.98 seviyesine çektik. Yapılan kampanyada konut finansmanı kar oranını aylık yüzde 1,78 olarak belirledik. Bizlerle kredili olarak çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da kampanyamız kapsamında sorumluluk alarak maliyetin bir kısmını üstlenecek ve bu sayede oran müşterilerimize yüzde 0,98 olarak yansıyacaktır. Kampanyamız sayesinde bir yandan firmaların elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik önemli katkı sağlanırken, bir yandan da konut almak isteyen kişiler düşük maliyetle konut sahibi olma imkanına kavuşacaklar" diye konuştu.

YOUR REACTION?

Facebook Conversations