0 Araç Trafik Sigortası
Bu yazımızda sizlere "0 (sıfır) araç trafik sigortası"konusu hakkında bilgiler vereceğiz.
Sıfır Araç Trafik Sigortası,

Sıfır Araç Sigortası Yaptırma

Sıfır Araç Sigortası Yaptırma

Sıfır Araç Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere "0 (sıfır) araç trafik sigortası"konusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Sıfır Araç Trafik Sigortası

Sigorta firmalarının trafik sigortası (zorunlu) prim belirleme yönteminde tamamı ile serbest sistem işleyişine geçmeleri sonrasında zorunlu trafik sigortası prim tutarlarında fazlası ile değişlikler meydana gelmeye başlandı.

 Trafik sigortası prim farklılığı neticesi ile 0 km araç alışlarında zorunlu trafik sigortası yaptırmadan öncelik olarak mümkün olduğunda tüm sigorta firmalarından zorunlu trafik sigortası fiyatları almayı ve de karşılaştırma yapmayı ihmal etmeyin. 

Bu sayede zarar etmekten kurtularak kar bile sağlayabilir cebinizden fazla para çıkmayarak yarın bir gün başkasından aa ben bu fiyata yaptırmıştım sen çok yüksek fiyatta yaptırmışsın lafını duyunca şok olup kendinize kızmayın.

Sıfır araç aldığınızda ve henüz 0 aracınızın ruhsatı çıkmadığında da zorunlu trafik sigortası fiyatı alabilirsiniz belirli net tutarlar olmasa bile.

Buna göre 0 aracınızı satın almadan hemen öncesinde de sigorta şirketlerinden Zorunlu Trafik Sigortası  ve isteğiniz doğrultusunda Araç Kasko sigortası teklifleri alabilir ve sigorta fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz.

0 araç satan, araç bayilerinde farklı sigorta firmaları ile çalışan acenteler vardır.

Bu acentelerden zorunlu trafik sigortası yaptırabilir isteğiniz doğrultusunda kasko sigortası yaptırabilirsiniz.

Lakin hemen girip aracı beğenip alım yaparak ve direk sigorta yaptırarak zarar girmiş de olabilirsiniz çünkü sigorta teklifleri almamış ve sigorta fiyat karşılaştırması yapmamış olursunuz.

Sıfır araç sigortası yaptırırken ayrıca sigorta poliçenize ihtiyaçlarınız doğrultusunda ek teminatlar ekletebilir ve hem aracınızı hemde kendinizi güvence altına almış olursunuz.

Biliyorsunuz ki yeni ya da eski araca zorunlu trafik sigortası yaptırmak adından anlaşılacağı üzere mecburidir.

Eğer ki aracınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmaz yaptırmaktan kaçınır iseniz  Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası ile karşı karşıya kalırsınız. 

Bunun neticesinde zorunlu trafik sigortasını aracınıza yaptırmadığınız tespit edilir ise ve trafiğe çıkar iseniz aracınız trafik memurları tarafından çekilir ve aracınız trafikten men edilir zorunlu trafik sigortası yaptırmadığınızdan dolayı ve bundan sonrası oldukça ağır bir süreç olacaktır.

Peki, Trafik sigortası teminatları nelerdir? ve Kasko sigortası teminatları nelerdir?

Bakınız: Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Bakınız: Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Bakınız: En Ucuz Trafik Sigortası Hangisi

Bakınız: En Ucuz Araç Kaskosu Nerede Yapılır?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları