2017 Hostes Maaşları GÜNCEL
Hostesler Ne Kadar Maaş Alır? 2017

2017 Hostes-Kabin Memuru Maaşları

2017 Hostes-Kabin Memuru Maaşları

Hostes Maaşları Ne Kadar 2017?

Bu yazımızda sizlere"Hostesler Ne Kadar Maaş Alır?, Hostes Maaşları 2017, 2017 Hostes Maaşları Ne Kadar?, Kabin Memuru Ne Kadar Maaş Alır?,Hostes Maaşı 2017, Kabin Memurları Ne Kadar Maaş Alır?"sorularının yanıtını sunacağız.

2017 Hostes Maaşları

Kabin memurları bir diğer Hostesler, uçak aracılığı ile seyahat eden yolcuların yolcukları boyunca güvenli ve konforlu bir şekilde yolculuk etmeleri için görev yapanlara denilmektedir.

Ülkemizde içinde yer alarak dünya genelinde havayolu aracılığı ile seyahat etmek oldukça yaygınlaşmış eskiye göre daha da tercih edilir hale gelmiş durumdadır.

Gerek ülkemizden olsun gerek diğer ülkeler olsun milyonlarca kişi her yıl uçak ile yolculuk yapmaktadır. 

Havayolu sektörünün büyüyüp gelişmesi ile beraber havayolu şirketleri de bir o kadar artmaktadır.

Havayolu sektörünün büyüyerek bunun neticesinde havayolu şirketlerinin artması nedeni ile de hostes yani kabin memuru görevinde çalışmak üzere binlerce kişinin işe alınması anlamına gelmektedir.

THY yani Türk Hava Yolları gibi büyük havayolu şirketlerinde hostes yahut kabin memuru olarak çalışmakta oldukça iyi ve itibarlı bir durum olmaktadır.

Türk Hava Yolları gibi benzeri büyük şirketlerde görev yapan personellere ödenen ücret ise tatmin edici kadar yüksek rakamlı da olmaktadır.

2017 Hostes Maaşları Ne Kadar?

THK yani Türk Hava Yolları ve benzeri marka değeri bulunan büyük havayolu şirketlerinde işe yeni başlayan kabin memuru bir diğer hostes maaşı en düşük 2.000 TL olmaktadır.

Uzman olarak görev yapan personelin alacağı en düşük aylık maaş ise 2.500 TL civarında olmaktadır.

Türk Hava Yolları bünyesinde görev yapan teknisyenin alacağı aylık en düşük maaş 3.000 TL civarında olmaktadır.

Türk Hava Yollarında görev yapan mühendisin alacağı en düşük maaş ise 3.500 TL civarında olmaktadır.

Türk Hava Yolu kadar büyük statüde olmayan havayolu şirketlerinde çalışan kabin memuru bir diğer hostes maaşı en düşük 2.000 TL civarında olmaktadır.

Türk Hava Yollarında hostes yahut kabin memuru olarak görev yapan personel ise en düşük 3.500 TL civarında maaş almaktadır.

3.500 TL civarında maaş alan hostes-kabin memurlarının bu rakamı ise işe yeni başlamış olmalarından kaynaklıdır.

Türk Hava Yollarında HOSTES-KABİN MEMURU olarak görev yapan kişilerin maaş ortalaması aylık olarak 4.500 ile 5.000 TL civarında olmaktadır.

Birde kabin memuru ya da hostes olarak görev yapıp görevinde kıdem alıp kabin amiri olan personelin alacağı maaş ise 5.000 TL ve üzeridir.

Bunlardan ziyade bir de harcırahlar ile mesai ücretleri de eklendiğinde maaş rakamı oldukça artmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları