2017 Trafik Cezası Yapılandırma
Trafik Cezası Yapılandırma 2017

Trafik Cezası Affı 2017

Trafik Cezası Affı 2017

Trafik Cezası Yapılandırma 2017 Başvuru

Bu yazımızda sizlere"Trafik Cezası Yapılandırma, Trafik Cezası Borcu Yapılandırma,2017 Trafik Cezası Yapılandırma,Trafik Cezası Nasıl Yapılandırılır?, 2017 Vergi Affı, 2017 Trafik Cezası Affı, 2017 Trafik Cezası Yapılandırma Başvurusu,2017 Trafik Cezası Yapılandırma Başvurusu Ne Zaman?, 2017 Trafik Cezası Yapılandırma Son Başvuru Tarihi,2017 Trafik Cezası Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?"sorularının yanıtını sunacağız.

2017 Vergi Affı ve 2017 Trafik Cezası Yapılandırma

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması kapsamında trafik cezaları da yeniden yapılandırmaya dahil.

 Peki, trafik cezası yapılandırma başvurusu ne zaman?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mecliste görüşülen kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına dair kanun düzenlemesinin detaylarını açıkladı.  Belirlenen aflar arasında trafik cezaları da yer almaktadır.

Vergi borcu affının bin lira altındaki borçları kapsadığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal;

3,9 milyon vatandaşımızın borcu bin liranın altındadır. Bu da bize şunu bildiriyor;

Bizim yapılandırdığımız alacaklar bin liranın altında alacakları kapsıyor. Karayollarından usulsüz geçişlerden dolayı kesilen trafik cezaları da dahil. Trafik cezaları da taksit şeklinde ödenebilecek."açıklamasında bulundu.

Trafik Cezası Yapılandırma 2017 Nereye Ödenecek?

Trafik cezası affından yararlanmak isteyen kişilerin ilk öncelikle bağlı bulundukları vergi dairelerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Daha sonra başvuru sonucu belli olunca vergi dairelerinin belirlemiş olduğu noktalarda kişiler taksitler halinde ödemelerini yapabilir.

Trafik Cezası Yapılandırma Ne Zaman 2017?

Trafik cezalarının da dahil olduğu af kapsamında kararın yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanması beklenmektedir.

Resmi Gazete'de kararın yayımlanmasının ardından kişiler 2017 ekim ayı sonuna kadar vergi dairelerine başvuruda bulunabilirler.

 Ardından vergi borcuna yönelik kasım ayından itibaren, prim borçları ise aralık ayından itibaren taksitli ya da peşin ödenebilir cezalar dahil olmak üzere.

Kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından gofinans.com sayfasından 2017 Vergi Affı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Trafik Cezası Yapılandırma Son Tarih 2017

*31 Ekim 2017 Salı gününe kadar kişilerin vergi dairelerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Trafik Cezası Yapılandırma Ödemesi 2017

Bu aşamada öngörülen yapılandırma başvurularında 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte ödeme seçeneği şeklinde yapılacak olması.

 6 taksit için 1,08, 9 taksit için 1,12, 12 taksit için 1,16 ve 18 taksit için 1,24'lük katsayılı ile çarpılarak çıkan tutar taksit sayısına bölünecek. Taksitler birer ay atlayarak ödenecektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları