ABD'den Dev Bankaya Yaptırım
ABD'den Rus Bankası'na Yaptırım

ABD'den Rus Bankası'na Yaptırım Kararı

ABD Hazine Bakanlığı, yaptırım listesinde yer alan Kuzey Koreli Foreign Trade Bank'ın Moskova temsilcisi olan  Han Jang Su'ya hizmet verdiği sebebi ile Rus Bankası  Agrosoyuz Commercial Bank'a yaptırım uygulayacağı kararını açıkladı...

OFAC tarafından yapılan açıklamaya göre;

OFAC tarafından yapılan açıklamaya göre;

Rus Bankası Agrosoyuz Commercial Bank, Kuzey Kore ile ilişkili yaptırım listesine eklendi. 

Söz konusu bankanın, Kuzey Koreli Foreign Trade Bank’ın  Moskova Temsilcisi Han Jang Su adına büyük işlemler yaptığı iddia edilen açıklamada, FTB ve Jang Su’nun Kuzey Kore’nin kitle imha silahlarına destek sağladığı sebebi ile 2006 yılından bu yana hem ABD’nin hem de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yaptırım listelerinde yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, Agrosoyuz Commercial Bank’ın, FTB’nin Moskova Yardımcı Temsilcisi Ri Jong Won adına da çeşitli hesaplar açtığı da belirtilirken, Ri Jong Won’un da bugün itibari ile yaptırım listesine eklendiğini açıklandı.

Rus Bankasının bugüne kadar Kuzey Koreli bankalar için yaptığı işlemlerin milyonlarca dolara ulaştığı iddia edilen açıklamada, buna örnek olarak 2013 yılında Kore Birleşik Kalkınma Bankası adına yapılan 5,5 milyon dolarlık transfer gösterildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları