ABD'li Devlere Şok!
Goldman Sachs'in hisselerinin 11 gün sürekli gerilemesi, kuruluşun ilk halka arzının yapıldığı Mayıs 1999 yılından bu yana en uzun süreli düşüş olarak kayıtlara geçti.

Goldman Sachs'in Hisselerş 11 gündür Sürekli Geriliyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) en büyük yatırım bankası ve finansal hizmet kuruluşlarından Goldman Sachs'in hisseleri New York borsasında 11 işlem günü sürekli düşüş kaydetti. 

Verilere göre, Dow Jones Endeksi'nde işlem gören Goldman Sachs hisseleri, en son 27 Ağustos gününü primle tamamladıktan sonra ilerleyen 11 işlem gününde düşüş sergiledi.

Piyasa değerinden 5,6 milyar dolar silindi. Söz konusu tarihten bu yana, Goldman Sachs'in hisseleri %5,95 değer kaybederken, kuruluşun piyasa değerinden de 5,46 milyar dolar silindi. 

Aynı zamanda Goldman Sachs'in hisselerinin 11 gündür gerilemesi, kuruluşun ilk halka arzının yapıldığı Mayıs 1999 yılından bu yana en uzun süreli düşüş olarak kayıtlara geçti.

Goldman Sachs'in hisseleri en son Mayıs 2008 yılında küresel finansal krizin ortaya çıkmasından 4 ay önce 9 işlem günü üst üste düşüş kaydetmişti. 

2018 yılının başından bugüne kadar Goldman Sachs'in hisseleri %10,8 değer kaybederken, ABD'nin diğer önemli yatırım bankası ve finansal hizmetler kuruluşlarından olan Morgan Stanley'nin hisseleri de %9 düşüş gösterdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları