Aile Durum Bildirimi Formu Nereden Nasıl Alınır?
Aile Durum Bildirim Formu

Aile Bildirimi Formu Nedir ve Nasıl Alınır?

Aile Bildirimi Formu Nedir ve Nasıl Alınır?

Aile Durum Bildirimi Formu Alma

Bu yazımızda sizlere"Aile Durum Bildirimi Formu, Aile Durum Bildirimi Formu Nereden Alınır?, Aile Durum Bildirimi Formu Nasıl Alınır?, Aile Durum Bildirimi Formu Alma"hakkında bilgiler sunacağız.

Aile Durum Bildirimi Formu

İlk işe giriş esnasında, AGİ yani asgari geçim indirimi başvurularında ya da aile ve çocuk yardımından yararlanmak adına ve bir çok yerde kişilerden "AİLE BİLDİRİMİ FORMU"istenmektedir.

Peki, Aile Bildirim Formu Nasıl Alınır?

Aile Bildirim Formu Almak İsteyen Kişiler;

Bağlı oldukları muhtarlığa ya da benzeri kamu kuruluşlarına başvuruda bulunmak zorunda değildir. Aile Bildirim Formu almak isteyen kişiler internet üzerinden ve yazımızın devamında kolaylıkla bu belgeyi temin edebilirler.

Yazıcıdan çıkarmış olduğunuz Aile Bildirim Formunu ilgili kutucukları  eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak talep edilen kurum ya da kuruluşlara verebilirsiniz.

*Aile Bildirim Formu  işverenler tarafınca  yukarıdaki muhteviyatına uygun olarak çoğaltılıp kullanılabilecektir.

*Bildirim, ilk işe girişlerde verilir. Çalışanın asgari geçim indiriminden yani AGİ'den yararlanan eş ya da çocuk durumunda bir değişiklik meydana gelmesi halinde bildirimin yeniden verilmesi gerekmektedir.

*Nafakasını sağladıkları çocuklara ait AGİ'den  yararlanacak olan eş tarafından, mahkeme ilamının onaylı bir örneği bildirime eklenmesi gerekmektedir.

*Çocuklar, sosyal güvenlik yönünden tabi oldukları eşin bildirimine dahil edilmektedir.

AİLE BİLDİRİMİ FORMU

AİLE BİLDİRİMİ FORMU

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları