Asker Kaçağı Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?
Asker Kaçağı Olduğumu Nasıl Öğrenirim?

Asker Kaçağı Mıyım?

Asker Kaçağı Mıyım?

Asker Kaçağı Olduğumu Nereden Öğrenebilirim?

Bu yazımızda sizlere"Asker Kaçağı Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?, Asker Kaçağı Olduğumu Nasıl Öğrenirim?, Asker Kaçağı Olduğumu Nereden Öğrenebilirim?, Asker Kaçağı Olduğum Nasıl  Anlaşılır?"sorularının yanıtını sunacağız.

Asker Kaçağı Olduğumu Öğrenebilir Miyim?

Askerlik çağına erişmiş olan gençler ilk öncelikle askerlik şubeleri tarafınca yoklamaya çağrılırlar ve gerekli olan sağlık işlemlerinin ardından askerlik şubesinden işlemlerini hallederler.

Tecil hakkı olanlar talep etmeleri halinde ise  bu haktan yararlanarak askerliklerini tecil sürelerince erteleyebilir ve ya en yakın tarihte askere alınmak ve askeri görevini yerine getirmek amacı ile başvuruda bulunabilirler.

Fakat ikamet adreslerine celp gönderilmesi halinde askerlik işlemlerini yaptırmayan ve yoklamaya gitmeyen bir çok gencimiz bulunmaktadır.

Askerlik yoklamasına gitmeyen gençlerimiz genellikle asker kaçağı mıyım?, asker kaçağı olduğumu nasıl öğrenirim? sorularının yanıtını araştırıyorlar.

Peki, Asker Kaçağı Olduğunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Askerlik dönemi gelmiş olan birçok genç tecilli olduğunu düşünerek askerlik işlemlerini yaptırmalarının zorunlu olduğunu akıllarından çıkararak gündelik hayatlarına devam etmektedir.

Fakat bu durumda yoklama kaçağı ile bakaya durumuna düşerek belirli miktarda idari para cezası uygulanarak ödemek zorunda kalıyorlar.

Asker kaçağı olup olmadığınızı öğrenmek için bir kaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu alternatif yöntemlerden biri;

Size en yakın askerlik şubesine uğrayarak askerlik durumunu öğrenmek için başvuru yapmak. Askerlik şubesine giderek askerlik durumunuz ile alakalı detaylı bilgilere ve var ise tecil hakkınıza ilişkin bilgiler alabilir ve tecil işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bir çok genç asker kaçağı ve ya yoklama kaçağı olması halinde askerlik şubelerinde başvurmaları ile beraber inzibatlar tarafından alınacaklarını yaka paça götüreceklerini düşünmekteler. 

Fakat askerlik durumunuz ile alakalı ilgili askerlik şubesine başvuruda bulunmanız halinde size bu şekilde bir işlem uygulanmamaktadır.

Başvurunuzun ardından size askerlik durumunuz hakkında detaylı bilgi verilerek akabinde var ise ödemeniz gereken idari para cezası hakkında bilgi verilir. 

Asker kaçağı olup olmadığınızı öğrenmek için bir diğer yöntem ise;

E-Devlet Askerlik Durumu Sorgulama ve Öğrenme

Asker kaçağı olup olmadığınızı öğrenmek için bir diğer yöntem ise internet üzerinden e-Devlet uygulaması ile askerlik durumunuz hakkında bilgi almak.

e-Devlet uygulaması üzerinden aşağıda bilginize sunmuş olduğumuz e-Devlet Askerlik Durum Belgesi bağlantısından bilgi alabilirsiniz.

Fakat bu uygulama üzerinden askerlik durumu sorgulama işlemini çeşitli nedenlerden ötürü askerliğini tecil ettirmiş ve ya askerlikten muaf kişiler yararlanabilir.

e-DEVLET Askerlik Durumu Sorgulama ve Öğrenme İçin TIKLAYINIZ...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları