Ayakta Tedavi Teminatları Nelerdir? Neleri Kapsar?
Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları

Ayakta Tedavi Teminatları

Ayakta Tedavi Teminatları

Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları

Özel sağlık sigortası yatakta tedavi teminatları nelerdir? bilgisini sizlere sunduktan sonra ayakta tedavi teminatları nelerdir? bilgisini vermeden konumuzu kapatmayalım dedik sizler için. Bu yazımızda sizlere özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatları konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle bir hatırlatma yapalım;

Özel sağlık sigortası nedir?

Bknz: http://gofinans.com/haberler/ozel-saglik-sigortasi-nedir

Özel sağlık sigortası neleri kapsar?

Bknz: http://gofinans.com/haberler/ozel-saglik-sigortasi-neleri-kapsar

Özel sağlık sigortası yatakta tedavi teminatları nelerdir?

Bknz: http://gofinans.com/haberler/ozel-saglik-sigortasi-neleri-kapsar

Özel sağlık sigortası hakkında genel bilgilere sahip olduktan sonra gelelim asıl konumuz olan ayakta tedavi teminatlarına.

Ayakta tedavi teminatları

Görüntüleme hizmetleri teminatı

Sağlık kuruluşunda doktorun hastalık için teşhis doğrultusunda istemiş olduğu tetkik ve röntgene ilişkin gider masraflarını karşılamaktadır. Karşılanan görüntüleme hizmetleri teminatları;

*MR

*Tomografi

*Anjiografi

*Kolonoskopi

*Gastroskopi

*Endoskopi

*Odyografi

*Sintigrafi

Benzeri tetkik gider masraflarını aynı zamanda ilaçlara ve kimyasal maddelere ait giderleri de karşılamaktadır.

Tahlil röntgen teminatı

Doktor tarafında teşhis ve aynı zamanda tedavi için tıbben gerekli görülen hallerde tahlil ve  röntgen masrafları giderlerini yine belirtilen teşhis yöntemlerinin uygulanmasında gereken anestezi, ilaç ve doktor masraf giderlerini de karşılamaktadır.

Rutin kontrol ve Diagnostik teminatı

Sigortalı bireyin, rutin kontrolleri beraberinde şikayeti olmadan yapılmakta olan doktor muayene giderleri aynı zamanda aşılar vede ön tetkikleri göz muayenelerini, menopoz ve osteoporoz tanıları da dahil olarak doktor tarafından istemi yapılan check-up tarama amaçlı tetkikler için oluşan masraf giderlerini poliçe limit dahilinde karşılamaktadır.

Fizik tedavi teminatı

Doktorun istem yapması dahilinde fizik tedavi masraf giderli karşılanmaktadır.

Laboratuvar hizmetleri teminatı

Uzman doktor tarafından bireyin hastalığının teşhisi vede gerekli gördüğü durumlarda ileri tetkiki için istem yaptığı taktirde yapılan tahliller ve  kimyasal madde, ilaçlara ait masraf giderlerini karşılamaktadır.

Doktor muayene teminatı

T.C Sağlık Bakanlığı tarafınca onay/yetki çalışma ruhsatı verilmiş olan hastanelerde, kliniklerde, özel muayenelerde masraf giderlerini karşılamaktadır.

Tanı birimleri teminatı

Doktor tarafından bireyin hastalığının teşhis edebilmesi adına gerekli görülen her türdeki  laboratuvar, radyoloji,kardiyoloji vede nükleer tıp gibi tanı birimlerine ait masraf giderlerini karşılamaktadır.

İlaç teminatı

Doktorun birey için hem hastalığı teşhis edebilme adına hemde hastalığı tedavi edebilme adına uygun ve gerekli gördüğü aynı zamanda tazminat talebi formunda belirtildiği durumlarda doktor reçetesi beraberinde masraf giderlerini karşılamaktadır. 

Bknz: Doktor tarafından yazılmayan ve doktor tarafından reçete dahilinde yazılıp önerilmeyen ilaçların masraf giderleri karşılanmamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları