Bankalar Dışında Nereden Nasıl Kredi Alabilirim?
Bankalar Hariç Nereden Kredi Alabilirim

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar

Bu yazımızda sizlere"Banka dışında kredi veren kurumlar ve Banka dışında para veren yerler"konusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Banka haricinde kredi veren kurumlar

Banka kurumlarının Kredi Çekme Şartları günümüzde oldukça zorlaştığından dolayı, kişiler bankalardan kredi çekmek yerine banka haricinde kredi veren kurumların, yerlerin araştırmasını yapmaktadır. 

Bizlere de en çok gelen sorulardan bir tanesi olan"Bankalar dışında nereden kredi alabilirim?" sorusu en sık sorulan sorular arasında yer alıyor.

 Bizlerde bu sorunuza cevap vermek adına sizlerle bir takım bilgiler paylaşacağız bu konuya istinaden. Bakalım bankalar dışında kredi veren yerler var mıdır?

Bankalar dışında kredi veren kurumlar yahut bankalar dışında kredi veren yerler denilince akla ilk gelen "Kredi danışmanlık şirketleri"geliyor.

 Peki, bu kredi danışmanlık şirketleri ne iş yapar, nasıl kredi çıkarır? 

Kredi Danışmanlık Şirketleri

Kredi danışmanlık şirketlerinin hemen hemen hepsi yasal olarak faaliyet göstermemektedir. Yani yasal yollar ile kişilere kredi kullandırımı yapmaktadırlar.

 Elde etmiş oldukları kazançlar yani paralar ile yüksek faiz oranları ile zor durumdaki kişilere kullandırım yaparak haksız yoldan ve yasal olmayan yoldan para verirler. 

Ayrıca ülkemizde bu gibi şirketlerin sayısı fazla olmakla beraber, insanların üzerinden haksız kazanç elde etmektedirler. 

Yani anlattıklarımız ile yola çıkacak olur isek, kesinlikle bu şirketlerin ağına düşmemeniz aynı zamanda bu şirketler ile bile isteye çalışmak isterseniz bile mutlaka dikkat etmeli cebinizden oldukça fazla para çıkmasına izin vermemelisiniz.

Bizler yasal olmayan kredi danışmanlık şirketleri ile çalışmamanızı aynı zamanda sıkı bir araştırma yapıp o şekilde çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Banka dışında kredi veren yerler deyince akla gelen bir diğeri ise "Faktoring şirketleri" 

Faktoring Şirketleri

Önde gelen firmaların alt yapıda ki firmalarıdır diyebiliriz faktoring şirketlerini. Banka kurumlarından ziyade daha da kolay kredi vermektedirler. 

Lakin bununla beraber kredi faiz oranları, bankalara nazaran daha da yüksektir. Banka kurumları gibi de kampanyalı krediler yapmamaktadırlar. 

Banka dışında kredi almak isteyen kişilerin çok zorda kalmadıkları durumda faktoring şirketlerine başvuruda bulunmalarını tavsiye etmiyoruz. 

Yukarıda da dile getirdiğimiz üzere, bankalardan daha yüksek oranlarda kredi kullandırımı yapmaktadırlar. Burada ki en önemli husus ise, sıkı bir araştırma yapmanız aynı zamanda faiz hesaplamalarını doğru yapmalısınız.

Yukarıda ki banka dışında kredi veren kurumlar dışında bir de diğer yöntemlere göz atalım isterseniz.

Normal yollar ile bankalardan kredi alamayan kişilerin bir diğer kredi alma yöntemi ise bankaya taşınmaz mal teminatı göstermek. Bu kredi türüne ise İpotekli Kredi denilmektedir.

 Eğer ki bankalardan gelir belgenizin olmaması nedeni ile ya da kredi notunuzun düşük olması nedeni ile kredi kullanamıyor ve de taşınmaz malınız bulunuyor ise üzerinizde bankaya teminat göstererek ipotekli kredi çekebilirsiniz.

Borç para adı altında faizle para veren ve tefeci olarak tabir edilen kişiler, tüketicilerin banka kurumlarına yapmış oldukları kredilerinin geri çevrilmesi ve bu tüketicilerin acil nakit ihtiyacı durumlarından faydalanan tefeciler bu durumu oldukça fırsat bilmektedirler.

Bankalardan kredi çekmek için uygun kriterlere sahip olmayan kişilerin kredi başvuruları olumsuz olarak sonuçlanmaktadır bildiğiniz üzere. 

Bu kriterler arasında kredi notu ve banka kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı yasal takibe düşmemiş olmak aynı zamanda kara listede yer almış olmamak.

 Düşük kredi notuna sahip aynı zamanda bankalar tarafından yasal takibe düşen kişilerin kredi onayı almaları pek mümkün sayılmaz.

Kredi başvurusu onaylanmayan kişiler de bankalar bana kredi vermiyor diyerek şikayet etmektedirler ve bir çözüm yolu aramaktadırlar acil nakit ihtiyaçlarını giderebilmeleri adına.

Yukarıda da dile getirdiğimiz üzere bankalardan kredi çekebilmek için mutlaka uygun kriterli taşımanız aynı zamanda bu kriterlere nazaran kredi notu ortalamanızın yüksek olması ve bankalar tarafından yasal takip borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. 

Bunun aksi halinde durumunuz mevcut ise, yani kara listede yer alıyor iseniz, banka yasal takip borcunuz var ise ve de en önemlisi kredi notunuz düşükse (bankaların en çok önem verdiği kriter) kredi onayı alamazsınız.

Biliyorsunuz ki bankalar bu temel ve olması gereken kredi çekme şartlarında bir de sigortalı çalışan olmanızı aynı zamanda belgelenebilir bir gelirinizin olmasını istemekle beraber bu belge ve bilgileri sizlerden talep etmektedir.

Sigortasız iseniz ve de belgelenebilir bir geliriniz yok ise bankalardan kredi çekme durumunuz yok denilecek kadar az iken kredi başvurunuz olumsuz yanıtlanarak ret alır.

Bu durumlardan kaynaklı olarak acil nakit ihtiyaçlarını çözemeyen kişilerde faizle, ya da senetle borç para veren yerler ya da kişilerin arayışına girmektedir.

Şimdiden belirtelim sizlere;

Bu tür yollar ve çözümler ile durumunuzu daha da çıkmaza sokabilirsiniz. Bizler kesinlikle bu yöntemi doğru kabul etmeyerek sizlerinde bu yöntem ve çözümlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Günümüzde bir çok şirket ve yerler el altından faizle ve senetle borç para verilir, kredi çıkmayanlara kredi çıkartılır adı altında tefecilik işlerini yürüterek cebinizden haybeye para çıkmasına almış olduğunuz paranın 10 katı fazlasını ödetmeye ve ödemeye neden olmaktadır.

Bu yöntemin sizler için doğru bir çözüm olduğunu söyleyemez ve de öneremeyiz.

Bu tip insanlara elini kaptıran kolunu da kaptırıyor ne yazık ki.

Biliyoruz ki acil nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin aklına ilk gelen ve tercihleri arasında ilk yeri alan senetle ya da faizle borç para veren yerler doğru bir seçim yapamamanıza o anki durumunuz ile sizi yanlışa sürüklemeye neden olabiliyor.

Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına kesinlikle böyle bir yola başvurup hata yapmayın. Ne kadar sıkışık bir durumda olursanız olur tefeciden para almak hiç akıl karı bir iş değildir. Lütfen bunun bilincinde olup o şekilde hareket edelim hepimiz.

Çoğu zaman sıkıntılarımız doğru düşüncelerimizin önüne geçip bizleri daha da büyük çıkmaza sokmaya neden olabiliyor.

Ama ne olursa olsun yüksek faiz ile ve aldığınız paranın 10 katı geri ödemesi ile para veren bu kişiler kesinlikle sizin derdinize derman olmayacaktır.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Tefecilik işlerine soyunmuş olan kişilerin bir şekilde bir yerlerde bu işleri el altından götürdüğünü hepimiz çok iyi biliyoruz ve bunu bilmeyende yok diyebiliriz. 

Senetle para veren kuyumcular, senet karşılığı para veren yerler ve borç para adı altında para verip üstüne yüksek oranlarda faiz koyan şirkeler tefecilerin vicdansız ve paraya ihtiyacı olan kişilerin sırtından geçinen vicdansızlar diyebiliriz.

Bizlerde bu konuya ilişkin senetle para veren kuyumculara değinmek istedik.

Bunun adı düpedüz tefecilikten başka hiç bir şey değil. Esnaf gibi görünen yalnız paraya ihtiyacı olan kişilere sanki ticaret yapıyorlarmış gibi kimliğe bürünen bu esnaf görünümlü tefeciler, kredi kartına taksit yaparak ya da kişilerden teminat alarak ve mallarını ipotek ederek bunun karşılığında nakit para vermektedirler. 

Tefecilikte borç para adı altında verilen paralar 5-6 kat misli ile kişilerden faizi ile birlikte geri alınır. 

Hakları olmadıkları halde zor duruma düşen kişilerden elde etmiş oldukları kazançları ise göğüsleri kabara kabara alırlar.

Ne büyük suç hak edilmeden alınan misli ile alınan kazanılan paralar.

Senetle borç para verenler ve senetle para  veren kuyumcuların arayışına giren kişilerde bu suça ortak olmakla beraber boştan yere ceplerinden giden paraların yahut ipotek ettirdikleri malların ellerinden gitmesi ile ne kadar yanlış yapmış olduklarının farkına varmaları hiç bir şey değiştirmeyerek sadece üzüntü vermektedir.

Tefeciler şu kuralın dışına çıkmaz ben sana 10.000 TL vereceğim sen bana 20.000 TL geri ödeyeceksin yani bir verip on misli alma kuralı. Buna da faiz diyorlar. 

Bu şarta uymayan kişilere ise kendin bilirsin deyip zor anlarından faydalanmaya kalkıyorlar. E mecbur olan taraf ne yapsın mecburen boyun eğmek zorunda kalıyor.

 Sizce ne kadar mantıklı bu durum bir düşünün siz o tefeciye ödediğiniz faiz ile neler yapabilir neler alabilirsiniz öyle değil mi? Lütfen bunları düşünerek tefecilik arayışına girin.

Kendi üzerinizde bulunan taşınmaz malınız yahut arabanız var ise ya da kamuda çalışan iseniz tefeciler için bulunmaz bir nimetsiniz.

Yine önemli nokta ise, tefeci bulmanız değilde tefeciden aldığınız paranın misli misli faizini ödeyebilecek olup olmamanız. 

Hele bir ödemeyin tefeciden almış olduğunuz paraları bakın bakalım sonu nerelere dayanıyor. Lütfen ama lütfen tefecilere fırsat vermeyin ve ne kadar zor durumda olursanız olun çareyi başka şeylerde arayın ama tefeciliğe bulaşıp cebinizden haybeye para çıkmasına izin vermeyin. Her halükarda yine zararlı olan taraf siz olmayın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları