Bankalardan Kredi Alamıyorum
Bankalar Bana Kredi Vermiyor?

Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

Bankalardan Neden Kredi Alamıyorum?

Bankalar bana neden kredi vermiyor?

Bu sorunun cevabını vermeden önce bir önceki yazımızda sizlere kredi başvurusu neden onaylanmaz?

Bankalardan kredi çekme şartları konuları hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atabilir kredi başvurusu ve kredi onayı hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

http://www.gofinans.com/haberler/kredi-basvurusu-neden-onaylanmaz

http://www.gofinans.com/haberler/kredi-cekme-sartlari

Şimdi gelelim bankalardan neden kredi alamadığınız konusuna.

Artık günümüzde kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankaların kredi ürünlerine başvuruda bulunmaktadırlar. Kiminin kredi başvurusu onaylanırken kimi kişilerinde kredi başvurusu red alır.

Kredi başvurusu onaylanmayan ve bankalardan kredi alamayan kişilerin sebebi bariz bellidir. 

Kredi başvurusu neden onaylanmaz?

Bankalar neden kredi vermez?

1. Kredi notu (http://www.gofinans.com/haberler/kredi-cekebilmek-icin-kredi-notu-kac-olmalidir) kredi çekmede en büyük etkenlerden bir tanesidir. Düşük kredi notuna sahipseniz bankalardan kredi almanız biraz zorlaşabilir tabi kredi onayı almamada tek sebep kredi notu değildir. Diğer sebepler ise;

2. Gelir belgenizin bulunmaması, bankalar kredi başvurusu yapan kişilerin bilgilerini incelerken gelir belgesinin olup olmadığına bakar ve dikkat ederler. Bankalardan kredi onayı alamamanızın sebebi gelir belgenizin olmaması olabilir. Bankalar kredi kullandıracak müşterilerinin kredi geri ödemesini nasıl yapacağı konusunda emin olmak isterler.

3. Çalışan biri iseniz ve sgk kaydınız yoksa aynı zamanda 6 aylık sigorta priminiz bulunmuyorsa bankalardan kredi alamazsınız. (http://www.gofinans.com/haberler/kredi-cekmek-icin-kac-ay-sigortali-olmak-gerekiyor)

4. Daha önceki banka ilişkileri, daha önceden banka ile çalışmamış olmanız kredi notunuzu sıfır yaparak kredi onayı almanıza engel olabilir. ( http://www.gofinans.com/haberler/kredi-notum-0-nasil-kredi-cekebilirim) Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu yükseltmeli aynı zamanda banka ürünlerinden bir tanesinden yararlanmalısınız. Kredi kartı olabilir, düzenli yatan maaş hesabı olabilir, yada fatura gibi ödemelerinizi banka hesapları üzerinden yapabilirsiniz. Bu durum sizin kredi notunuzu yükseltemeye yardımcı olacaktır.

5. Daha önceden banka ile çalıştıysanız ve yasal takip sürecine düştüyseniz kredi ve kredi kartı ödemelerinizde gecikme durumu yaşandıysa aynı zamanda kara listede adınız varsa ne yazık ki bankalardan hiç bir şekilde kredi çekme kredi kartı alma gibi durumunuz 5 yıl süreçle söz konusu olamaz. Bankaların kara listesine düştüyseniz kara listeden çıkmak için elinizden geleni yapmalısınız.

http://www.gofinans.com/haberler/kara-listeden-ne-zaman-silinirim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları