Bitcoin Şirketi CEO'su Ölünce Hesaplara Erişim Durdu: 140 Milyon Dolar Kayıplara Karıştı
Kanada'nın en büyük kripto para borsası Quadriga'nın kurucusu ve CEO'sunun hayatını kaybetmesi ile, kripto para sahiplerinin hesaplarına ulaşamadıkları belirtildi.

Bitcoin Şirketi CEO'su Öldü Hesaplara Erişim Durdu

Quadriga CEO'su Gerald Cotten'ın Aralık'ta Hindistan'a yaptığı bir yolculuk esnasında Crohn hastalığına yakalanarak ölmesi üzerine, çok sayıda kripto para sahibinin hesaplarına erişim sağlayamadığı ifade edildi.

Bir haber kaynağında yer alan habere göre, Nova Scotia Yüksek Mahkemesi'ne sunulan bir dilekçede, Cotten'ın ölümü üzerine şifreli bilgisayarı üzerinde çalışan eşinin ise herhangi bir sonuca ulaşamadığı ifade edildi.

"HERHANGİ BİR SONUCA ULAŞAMADIM"

Cotten'ın eşi, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında "Tekrar tekrar ve sıkı bir şekilde incelememe rağmen herhangi bir sonuca ulaşamadım" ifadelerini kullandı.

Mahkemeye sunulan belgeye göre ayrıca, şirketin dijital varlıklarının büyük çoğunluğunun bilgisayar korsanlarından korunmak amacı ile "soğuk cüzdan" adı verilen çevrimdışı depolama aygıtlarında tutuluyor. 

Şirketin tahminlerine göre, erişilemeyen varlıkların değeri ise 180 milyon Kanada doları ( Devam eden süreçte ne konuyla ilgili ne gibi bir çözüm bulunacağı ise henüz belirsiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları