Blockchain Yasal Sorumluluğu Nasıl Etkiliyor?
Blockchain, bazı insanlar tarafından bugün finansal teknoloji alanında devrimci veya yıkıcı bir gelişme olarak görülüyor. Bu endüstrideki bazı insanlar için, bu dijital defterler, alandaki daha fazla yeniliğe bir ağ geçidi olarak kabul ediliyor.

Soru şu ki, mevcut yasalarımızda blockchain faktörü ve genel olarak sorumluluğu nasıl etkiler?

Don ve Alex Tapscott'a göre, blockchain devriminin yazarları, blockchain ekonomik işlemlerin bozulmaz bir dijital defteridir. 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından icat, bu yeni nesil veritabanı cryptocurrency ve diğer finansal işlemler değil, aynı zamanda değeri olan bir şey sadece kaydetmek için kullanılabilir. 

Bu, en son mobil satın alma, ücretsiz bir kupon veya elektronik kupon veya hatta bir mülkiyet sözleşmesi bir blockchain yerleştirilebilir anlamına gelir. 

Şu anda, ancak, blockchains tutmak ve cryptocurrency işlemleri, özellikle Bitcoin izlemek için ağırlıklı olarak kullanılır. 

Bir blockchain, eşler arası (p2p) bir ağ tarafından özerk olarak yönetilen merkezi olmayan bir veritabanı altında bilgi tutarak çalışır. 

Ancak, Napster veya günümüz bulut sunucuları gibi diğer dosya paylaşım sunucularıyla karşılaştırmadan önce, bir blockchain'de depolanan veriler veya işlemler kriptografi ile güvence altına alınır ve blockchain ağının çoğundan önceden onay gerektirir. 

Bu ayrıntılar, ağın rızası olmadan ve takip eden diğer blok zincirlerini değiştirmeden geriye dönük olarak değiştirilemez. Buna ek olarak, bu dijital veritabanı düzenli olarak kendi güncellemeleri ve ya özel intranet yoluyla ortak görüş ve dağıtım veya kurulum için kullanılabilir.

Geleneksel defterlerin ve veritabanlarının aksine, bitcoin ve diğer kripto para birimleri için blockchain ağları yasal yargı tarafından belirlenen sınırların ötesine geçebilir, çünkü bu dijital defter için sunucular her yere dayanabilir. Hileli veya hatalı bir işlem durumunda, blockchain içindeki yerini belirlemek bir meydan okuma olabilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları