Blog Yazarak Para Kazanma
Blog Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

Blog Yazarak Para Kazanma

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Günlük olarak blog yazarak internetten gelir elde edebilir ek iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Nasıl mı?

Yazımızın devamını okuyarak blog yazarak nasıl para kazanıldığını sizlere aktaracağız.

Blog yazarak ek gelir elde etme imkanı oldukça basit fakat biraz beklemeli bir süreç. Yani aklınıza direk olarak şu gelmesin yoksa hayal kırıklığına uğrayıp işten soğumanız an meselesi olabilir. Bu yüzden adım adım takip ederek blog yazarak para kazanabilirsiniz.

1. adım: İlk önce blog adınızı belirleyin. Mesela kendinize bir marka ismi verin. Örnek olarak hayali keşifler.

2. adım: Blog adınızı belirledikten hemen sonra yazmaktan zevk alacağınız yazarken sıkılmayacağınız konular belirleyin kendinize. Bunlar; Yaşam, sağlık, moda, seyahat, fotoğrafçılık, yeme içme gibi olabilir.

3. adım: Seçtiğiniz konu başlıklarına uygun olan ve aklınızda bulunan makaleler yazabilir makale içinde kendi görüşlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yalnız makale yazarken içeriklerinizin özgün olmasına aynı zamanda copy paste olmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede arama motorlarında daha çok ön plana çıkar ve sitenizi günlük olarak bot sıklıkla ziyaret eder.

4. adın: Güncel olarak içerik girmeye özen gösterin. 1 gün yazıp ertesi gün yazmamak olmaz. Bu yüzden mümkün olduğunca günde 5-6 tane içerik girmeniz site hitinizi arttırabilir bir çok takipçiye ulaşabilirsiniz.

5 adım: Sosyal medya hesaplarından faydalanarak sitenizi duyurmaya ve hitini kazandırmaya adım atmış olursunuz. Güncel olarak makale yazıp sosyal platformlarda yayınlarsanız blogunuz için oldukça sağlam bir adım olabilir.

6. adım: Blogunuza ne kadar çok ziyaretçi çekerseniz kazancınız o kadar artar. Bunu dikkate alarak güncel konular girmeye özen gösterin.

7. adım:  Eğer siteniz yavaş yavaş oturduysa ve makale konusunda uzmanlaştıysanız sitenizin kazancı ortalama aylık olarak 500-600 civarında olacaktır aynı zamanda her geçen gün hitiniz arttıkça para kazanma oranı artacaktır.

Yani blog yazarak para kazanmak oldukça basit. Sadece biraz zaman biraz emek ve biraz özgünlük sizin para kazanmanız için yeterli olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları