Bloke Çek Masrafı Nedir ve Ne Kadardır?
Bloke Çek Masrafı Ne Kadar?

Bloke Çek ve Bankalar

Bloke Çek ve Bankalar

Bloke Çek Masrafı Nedir?

Bu yazımızda sizlere"Bloke Çek Masrafı, Blokeli Çek Masrafı, Bloke Çek Masrafı Ne Kadar?, Bankaların Bloke Çek Masrafı, Bloke Çek Masrafı Nedir?"sorularının yanıtını sunacağız.

Bloke Çek Masrafı Nedir?

Bloke çek, bankaların konut kredilerinde kredinin onay almasının ardından kullandırım işlemi gerçekleştirilerek kredi miktarının bloke hesaba alınmasıyla birlikte düzenlenen şube çeki olmaktadır.

Bloke çek çoğunlukla gayrimenkul satışlarında (ev, arsa, işyeri) kullanılan keşideci tarafınca anlaşmazlığın çözümüne kadar ödemenin durdurulduğu çek türüdür.

Bloke çek, bankaların "BLOKE EDİLMİŞTİR" yazısı ile diğer çeklerden ayrılmaktadır. 

Normal çeklerin üzerine eklenen bloke kaydı ile çekin bloke edilmiş olmasının haricinde başka bir şekil farkı bulunmamaktadır.

Gayrimenkul satıcısı olarak çek ile alakalı bir sorun yaşanmaması adına tapu dairesinde ki işlem gerçekleştirilmeden önce bloke çekin bulunduğu bankanın ilgili şubesinden çekin durumunu öğrenmenizde fayda vardır.

Konut kredilerinde ipotek işlemlerinin yapılacağı tarihte kullanılacak olan kredi miktarını taşıyan banka çeki konutu satan kişi adına düzenlenerek ipotek işlemini gerçekleştirecek anlaşmalı bir avukata ve ya da banka çalışanına teslim edilmektedir.

Bloke Çek Masrafı

Bloke çek masrafı bankadan bankaya farklılık göstermektedir. 

İŞ BANKASI BLOKE ÇEK MASRAFI İÇİN TIKLAYINIZ...

AKBANK BLOKE ÇEK MASRAFI İÇİN TIKLAYINIZ...

VAKIFBANK BLOKE ÇEK MASRAFI İÇİN TIKLAYINIZ...

HALKBANK BLOKE ÇEK MASRAFI İÇİN TIKLAYINIZ.

ZİRAAT BANKASI BLOKE ÇEK MASRAFI İÇİN TIKLAYINIZ...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları