Boş Senet Nedir Nereden Alınır?
Senet Nerede Satılır?

Senet Koçanı Nereden Alınır?

Senet Koçanı Nereden Alınır?

Boş Senet Nereden Alınır?

Bu yazımızda sizlere"Senet Nereden Alınır?, Boş Senet Nereden Alınır?, Senet Nerede Satılır?"sorularının yanıtını sunacağız.

Boş Senet Nedir Nerede Satılır?

Ticari faaliyetlerde oldukça önemli olan ve fazlası ile kullanılan senet ödeme araçlarından biridir. 

Ticari işletmelerde sıklıkla kullanılan aynı zamanda ödemeyi vadeli olarak sunan boş sene imzalama işlemleri çoğu zaman riskli olabiliyor.

Boş senedin imzalanması da birçok esnafı zor duruma sokabiliyor. Bu konuda çok fazla bilinçli olmadığımız malum. Yargı makamlarında da en çok görülen davaların imzalanan boş senetlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Boş senet teminat olarak verildiğinde alacaklı kişinin imzasının bulunmasıyla satıcı tarafından istenildiği gibi doldurulabilecek ve alıcı kişinin de bunu kabul etmesini sağlayacak anlaşma türüdür.

Güçlü bir davanın açılmasıyla ve mahkeme tarafınca bu imzanın rıza karşılığında atıldığına karar kılınırsa yazılı tutarı ödemek mecburiyetinde kalırsınız.

İtiraz etme hakkınız tabi ki vardır ancak mahkemenin ispat sürecinde problem yaşayabilirsiniz.

Dava süresince eğer ki düzenlenen senedin sizin bilginiz ve onayınızın dışında düzenlendiğini açıklığa kavuşturur iseniz itiraz hakkınız doğacaktır fakat bununla alakadar resmi bir belgeniz yok ise imzalamış olduğunuz boş senet tutarını ödemeniz gerekmektedir.

Senet kağıdında;

senedi düzenleyen kişinin, alacaklı kişinin yani borçlu ve alacaklı kişinin bilgileri yer alarak ödeme tarihi, ödenecek olan tutarın bilgisi ve adres bilgilerinin yer aldığı kısımlar bulunmaktadır.

Boş senet yani senet nereden alınır? sorusunun yanıtı ise;

Kırtasiyedir. Kırtasiyelerde satılan koçan halinde ki senedi uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Almış olduğunuz senedi ödeme aracı olarak kullanabilir ticari işletmenizde, günlük yaşantınızda ve ya resmi anlaşmalarda kullanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları