Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı 2017 GÜNCEL
Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Yapılacak

7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı 2017

Bu yazımızda sizlere"2017 Bekçi Alımı, 2017 Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı,Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri 2017,Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman?,Bekçi Alımı Başvuruları Nereye Yapılacak?, 2017 Bekçi Alımları Ne Zaman Başlayacak?, 7000 Bekçi Alımı Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?,Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı 2017,Bekçilik Başvuruları Ne Zaman?, Bekçilik Alımı Ne Zaman?,Bekçilik Alımı Şartları 2017, Bekçilik Alımı Başvuru Şartları 2017"hakkında GÜNCEL bilgiler sunacağız.

2017 Bekçi Alımı

Çarşı ve mahalle bekçiliği için 7 bin alım yapılacak. OHAL (Olağan Üstü Hal )kapsamı dahilinde yayımlanan 690 Sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü'nin taşra teşkilatına 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.

Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanunu'na getirilen düzenleme ve değişiklik beraberinde uyuşturucu ya da uyarıcı madde imal ve ticari suçlarından ele geçirilen silah,, mühimmat, araç ve gereçler Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına tahsis edilebilecek.

OHAL kapsamında yayımlanan 690 Sayılı Kanun Hükümde Kararname kısaca KHK ile EGM'nin taşra teşkilatında 7000 çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.

690 Sayılı KHK Resmi Gazete'nin Mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna bağlı olarak İl İdaresi Kanunun'da yapılan düzenleme ve değişiklikle beraber Jandarma Genel Komutanlığının TSK'dan ayrılarak genel kolluk kuvveti vasfına ve İçişleri Bakanlığına tamamen bağlanması sağlandı.

2017 Bekçi Alımı Ne Zaman Başlayacak?

7000 bekçi alımı Resmi Gazete'de yayımlanarak başvurularının ne zaman başlayacağı soruları da ardı ardına sorulmaya başladı.

Konu ile alakalı henüz bir resmi açıklama gelmezken 2017 bekçi alımı başvuruları Mayıs ya da Haziran ayı içerisinde yapılması yani başlanması bekleniyor.

2017 BEKÇİ ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ SAYFAMIZDA YER ALACAKTIR. BİZİ TAKİP EDİN! (gofinans.com)

Bekçi Alımı Hangi İllerde Olacak 2017?

2017 7 bin bekçi için kadro açılmasının ardından valilikler vatandaşları internet (web) siteleri üzerinden bilgilendirecektir.

Doğu Anadolu'daki illerin ardından ilk aşamada Ankara, Adana, Gaziantep, Mersin ve Hatay illeri için bekçi alımının yapılması bekleniyor.

Bekçi Alımı Şartları 2017

Bekçi Olma Şartları;

*T.C. vatandaşı olmak

*Lise ve dengi okul mezunu olanlar

*Askerlikle ilişiği bulunmayanlar

*30 yaşından büyük olmayanlar

*Görevini devamlı olarak yapmasına engel olan sağlık durumu olmayanlar

*Kamu haklarından mahrum olmayanlar

*En az 1.67 cm boyunda olanlar

Yukarıda yer alan bekçilik şartları genel şartlar olmaktadır. 7 bin bekçi alımı ilanının yayınlamasının ardından detaylı bilgileri gofinans.com sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları