Çiftçi Borcu Yapılandırma 2017
Çiftçi Borcu Yapılandırma Başvurusu 2017

Çiftçi Borçları Yapılandırma

Çiftçi Borçları Yapılandırma

Çiftçi Borcu Yapılandırma Şartları

Bu yazımızda sizlere"Çiftçi Borcu Yapılandırma 2017"hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Çiftçi Borçlarına Yapılandırma

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Kredi borcu olan ve 31 Aralık tarihi itibari ile muaccel hale gelen tarımsal kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını iletti.

Tarımsal kredi borçlarının temerrüde düşmüş olduğu tarihten yapılandırılmasına kadar varan üreticiye %3 oranında faiz uygulanacaktır.

Diğer yandan yapılandırmada yatırım kredileri için geçerliliği olan tarımsal cari faiz oranının yarısını üretici diğer yarısını da Hazine Müsteşarlığı tarafından karşılanacağını bildirdi.

Çiftçiler Ziraat Bankası ve Tarım Kredi'ye olan borçlarını yeniden yapılandırma imkanına sahip olacak.

Yapılandırmaya esas olan tutarın defaten ya da ilk taksiti başvuru tarihi sonuna kadar izleyen taksitleri 2018 senesinin Kasım ayından başlaması üzere her yıl tekabül ettiği aydan toplam 5 eşit taksitte ödeneceği çiftçilere duyuruldu.

Çiftçilerin tarımsal kredi borçlarını yapılandırmak için ilgili kararın Resmi Gazete'de yayımlanmış olduğu tarihten 3'üncü aynın sonuna denk Ziraat Bankası'na veya Kooperatife başvuruda bulunması gerekmektedir.

Yapılandırmaya esas tutarın defaten ödenmesi durumunda taksitlendirme faizi uygulanmayacaktır.

Yapılandırma da uygulanacak olan faizin yarısını üreticinin karşılayacağı aynı zamanda diğer yarısını da Hazine Müsteşarlığı tarafınca gelir kaybı olarak karşılanacağı dile getirildi.

Detaylı Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları