E-Devlet Üzerinden KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?
KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet KYK Yurt Başvurusu

KYK yurt başvuruları Üniversite Kayıt tercihleri ile beraber 3 Eylül tarihinde başladı. 

Öğrencilerin konaklama ihtiyacını gideren KYK yurtlarına başvurular 3-10 Eylül tarihleri arasında E-devlet sistemi üzerinden yapılabilecek.

KYK yurt başvuruları 3 Eylül itibari ile başlayarak 10 Eylüle kadar yapılabilecek.

KYK Yurt Başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek. Bulundukları ilden başka illere eğitim almak için gidecek olan binlerce Üniversite öğrencisi için KYK yurt başvuruları başladı.

Peki, KYK Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peki, KYK Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin öğrenim bilgileri YÖK'ün bilgi sistemi üzerinden alınıyor. Buna göre hatalı öğrenim bilgisi ile yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılarak E-devlette yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığının kontrol edilmesi son derece önemli.

Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrencileri, üniversitenin öğrenci işleri ile görüşerek bilgilerini düzelttirebilecek bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler de başvurularını doğrudan yapabilecek.

Başvurular e-devlet üzerinden alınacağı için e-devlet şifresi bulunmayan öğrencilerin kimliği ile beraber PTT şubelerine giderek e-devlet şifresi alması ya da diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birini denemesi gerekiyor.

Öğrenciler yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanması ile ilgili her türlü bilgiye yurtkur.gsb.gov.tr adresinden ulaşabilir.




E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları