Ek Hesap Borcu Ödenmezse Ne Olur?
Ek Hesap Borcu Gecikirse Ne Olur?

Banka Ek Hesapları Ödenmezse Ne Olur?

Banka Ek Hesapları Ödenmezse Ne Olur?

Ek Hesap Borcu Gecikmesi

Öncelikle ek hesap tanımını öğrenmeniz amacı ile bir önceki yazımıza Ek hesap nedir? Ek hesap nasıl kullanılır? konusuna detaylı göz atabilirsiniz.

http://www.gofinans.com/haberler/ek-hesap-nedir-nasil-kullanilir

Ek hesabın ne olduğunu öğrendiğinize göre ek hesap borcu ödenmezse ne olur? Ek hesap borcu gecikirse ne olur? sorularını cevaplandırabiliriz.

Ek hesap borcu ödenmezse ne olur?

Ek hesap bankalar tarafından müşterilerine sunulan düşük limitlerde ki kredi türüdür. Bu kredi türüne ek hesap denir.

Öncelikle ek hesap borcu ödenmezse ve ek hesap borcu gecikirse kredi notunuzu olumsuz etkileyerek kredi notu ortalamanızın düşmesine neden olur. Bundan dolayı ek hesap borcu gecikmeye düşmemelidir.

Bu durumu şöyle düşünebilirsiniz;

Bankalardan kullanmış olduğunuz kredi taksitlerinizi yani kredi borcunuzu geciktirdiğiniz de ve kredi kartı borç ödemenizi aksattığınız da kredi notunuz nasıl düşüyorsa ek hesap borcu ödenmediğinde de aynı işlem uygulanıyor.

Ek hesabın avantajı ise; Ek hesap kullandıkça ve ek hesap borçlarınızı düzenli olarak gecikmesiz ödediğinizde kredi notunuz bir o kadar yükselişe geçer.

Kredili mevduat hesabı olarak ta bilinen ek hesap, borcu ödenmediği taktirde yine kredi ve kredi kartı borçlarınızın gecikmesi durumda yapılan işlemlere maruz kalırsınız.

Ek hesap borcunuzu, kredili mevduat hesabı borcunuzu kullanıp 90 gün ödemediğiniz taktirde yasal takip sürecine de girmiş olursunuz.

Bu yüzden ek hesap kullanımı gerçekleştirmeden önce ek hesap borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceğiniz konusunda emin olmalı ona göre ek hesabınızı kullanmalısınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları