Emekli Sandığı Sicil Numarası Nasıl Öğrenilir?
Emekli Sandığı Sicil Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Emekli Sandığı Sicil Numarası (4C Sigortalı Tescil Kaydı) Öğrenme

Emekli Sandığı Sicil Numarası (4C Sigortalı Tescil Kaydı) Öğrenme

Emekli Sandığı Sicil Numarası Sorgulama ve Öğrenme

Bu yazımızda sizlere"Emekli Sandığı Sicil No, Emekli Sandığı Sicil Numarası, Emekli Sandığı Sicil Numarası Öğrenme, Emekli Sandığı Sicil Numarası Sorgulama, Emekli Sandığı Sicil Numarası Sorgulama ve Öğrenme, Emekli Sandığı Sicil Numarası Nasıl Öğrenilir?, Emekli Sandığı Sicil Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?"hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Emekli Sandığı Sicil Numarası

Sicil Numarası: Bağlı bulunduğumuz kurum ve kuruluşlar bizi tanımak ve tanımlamak amacı ile T.C (vatandaşlık numarası) benzeri bir şekilde numaralandırma yapmaktadırlar.

Bu numaraya ise "Sicil Numarası/ Sicil No" denilir.

Sicil numarası, SSK (Sosyal Sigortala Kurumu), SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu), Bağ-Kur işyerinde ve hemen hemen birçok alanda karşımıza gelmektedir.

Hepsi birbirinden ayrı sicil numaraları olduğundan dolayı aklımızda tutmak biraz zordur. Yakın zamanda yapılan çalışmalar sonrasında sicil numaraları T.C kimlik numaraları ile eşleştirilecek.

Bu sayede bütün işlemlerinizi T.C kimlik numaranız ile kolaylıkla yapacak ve ayrı ayrı sicil numaraları ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama ve Öğrenme

Emekli Sandığı Sicil Numarası öğrenme işlemini E-Devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yaparak aşağıda bilginize sunduğumuz bağlantı üzerinden Emekli Sandığı Sicil Numarası Öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO ÖĞRENME

E-Devlet sistemi uygulaması üzerinden emekli sandığı sicil numarasını öğrenmek isteyen kişiler;

Yukarıda ki yer alan bağlantı adresine tıklayarak, ben kendim yapmak istiyorum diyenler de doğrudan www.turkiye.gov.tr internet sitesi adresinden E-Devlet sistemine, E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak öğrenebilirler.

BAKINIZ: E-Devlet Şifresi Nereden Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemine giriş yapan kişiler E-Hizmetler menüsünde yer alan (4C Sigortalı Tescil Kaydı) bölümünden giriş yapmalıdırlar.

Karşınıza gelen ekrana gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra kolaylıkla 4C Sicil Numarası Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ESGM Emekli Sandığı Sicil Numarası Öğrenme

Emekli Sandığı Sicil Numarası öğrenmenin bir diğer yöntemi ise ESGM tarafınca vatandaşlara sunulan Emekli Sandığı Sicil Numarası bulma aracı.

Emekli Sandığı Sicil Numarasını öğrenmek isteyen kişiler, ilk öncelikle ESGM sayfasına gitmelidir.

Daha sonra karşınıza çıkacak ekrana T.C kimlik numaranızı (Vatandaşlık Numarası) , İl, İlçe , doğum tarihi ve cilt numarası aynı zamanda aşağıda belirtilen güvenlik kodunu eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. 

Sonrasında Emekli Sandığı Sicil Numarası Alma butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ekranda 4C Sigortalı Tescil Kaydı menüsü sizin sicil numaranızı bulmanıza olanak sağlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları