Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?
Eşimin Kredi Notu Beni Nasıl Etkiler?

Kredi Notu

Kredi Notu

Eşimin Kredi Notu Düşük Beni Etkiler Mi?

Bu yazımızda tarafımıza sıklıkla sorulan"Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?"sorusunun yanıtını sizlere sunacağız. 

Eşimin Kredi Notu Beni Nasıl Etkiler? Bankadan kredi kullanmak isteyen birçok tüketicinin aklına takılan ve cevabını merak ettiği sorulardan biri"Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?" sorusu olmaktadır.

 Özellikle de konut kredisi gibi yüksek meblağlı kredi çekmek isteyen tüketicilerin merak konusu olan eşlerin kredi notunun kredi çekme ihtimalini etkilemesi hakkında bilgiler yazımızın devamında. 

Başta dile getirerek belirtmeliyiz ki eşinizin ve ya hane halkının kredi notu ile gelir durumunun önemi kullanmak istediğiniz kredi türü ve de kredi miktarına göre farklılık gösterebilmektedir. 

Bankalardan konut kredisi gibi yüksek meblağlı kredi kullanmak istediğinizde bankalar eşinizin sicil durumunu merak ederek incelemek istemektedir. 

Bunun sebebi ise hanenin ortak gelirini belirlemek ve de talep edilen kredi tutarına ilişkin ödenecek olan aylık kredi taksitlerinin ödenip ödenemeyeceğini anlamak içindir. 

Kredi başvurusunda bulunan kişinin ve eşinin geliri ortak gelir olarak görüldüğünden dolayı eşiniz ile sizin geliriniz beraber olarak değerlendirilmektedir. 

Yani buradan anlayacağımız bankalar eşlerinde kredi notunu inceleyebilmektedir. Eşimin Kredi Notu Düşük Eşinizin yasal takibi bulunmuyor fakat kredi notu düşük. 

Bu durumda eşinizin kredi geçmişi banka tarafından mercek altına alınarak incelenmektedir. 

Eğer ki hane geliri ve başvuruda bulunan kişinin kredi notu yüksek ise kredi çıkma ve kredi kullanma ihtimalide bir o kadar yüksek sayılmaktadır. 

Fakat gelir durumu talep edilen tutara göre yüksek ise hem eşinizin hemde sizin kredi notu düşükse kredi çıkma ihtimali de bir o kadar ne yazık ki düşüktür diyebiliriz. 

Eşim Yasal Takipte Eşinizin yasal takip sürecine girmesi ve yasal takipte olması ne yazık ki kredi çekme ihtimalinizi düşüren bir durumdur. 

Eşiniz kredi ve ya kredi kartı borcundan dolayı yasal takip sürecine girmiş ise kredi çekme durumunuz bir hayli zordur. 

Bu gibi durumda bir tek düşük tutarlı ihtiyaç kredisi çekmeniz mümkün olabilir. Hane Halkı Kredi Notu Hane halkı derken aynı evin içerisinde yaşadığınız diğer bireylerdir. 

Bu bireyler çocuklarınız olabileceği gibi beraber yaşanılan anne ve baba da olabilir. 

Kredi başvurusunda bulunduğunuzda isterseniz eğer hane halkının da gelir durumu beyan edebilirsiniz. 

Bu durumun avantajları olduğu kadar ne yazık ki dezavantajları da olabilmektedir. 

Eğer ki hane halkında ki diğer bireylerin gelir durumu ve de kredi notu yüksek ise bu durum bankadan kredi çekme ihtimalinizi yükseltir. 

Ancak hane halkında ki bireylerin hem kredi notu düşük ise hemde gelir durumu zayıfsa ne yazık ki kredi başvurunuz banka tarafından incelenerek olumsuz sonuçlanabilir. 

Ama unutmamak gerekir ki kredi kullandırıp kullandırmama da son nihai karar bankaya aittir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları