Eximbank'tan Döviz Kredilerine Revize Kararı
Eximbank'tan Döviz Kredilerine Revize

Türk Eximbank'tan Döviz Kredilerine Revize

Türkiye'nin tek resmi destekli ihracat finansman kuruluşu Türk Eximbank, Türk Lirası olarak belirlediği döviz kredisi limit tahsislerini güncel kurlara göre artırdı.

Türkiye'nin tek resmi destekli ihracat finansman kuruluşu olan Türk Eximbank yapmış olduğu açıklamasına göre, Eximbank döviz kredileri için tahsis ettiği Türk Lirası limitlerini kredi tahsis tarihindeki kurları dikkate alarak revize etti.

Türk Eximbank, son dönemde döviz kurlarında yaşanan ani değişimler sebebi ile Türk Lirası cinsinden tahsis ettiği kredi limitlerini, ihracatçıların kredi kullanımlarında limit sıkıntısı yaşanmaması için güncel kurları dikkate alarak artırdı. 

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, ihracatın ve döviz kazandırıcı hizmetlerin finansmanı amacı ile verilen kredilerin ihracatçıların tercih ettikleri para birimlerinden kullandırıldığını ifade ederek, firmaların döviz cinsinden kredi ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kurlardaki ani değişimler sebebiyle kredi limitleri konusunda sıkıntı yaşanmaması için bundan sonra yapılacak kredi tahsislerinin de ihracatçı firmalarca tercih edilen döviz cinsinden yapılmaya devam edileceğini belirtti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları