Fındık Destekleme Ödemeleri 2017 Ne Zaman?
Fındık Destekleme Ödemeleri

2017 Yılı Fındık Destekleme Ödemeleri

2017 Yılı Fındık Destekleme Ödemeleri

Fındık Destekleme Paraları 2017

Bu yazımızda sizlere"2017 Yılı Fındık Destekleme Ödemeleri"konusu hakkında bilgiler sunacağız.

Fındık Destekleme Ödemeleri

2017 YILINDA FINDIK ÜRETİCİLERİNE DEKAR BAŞINA YAPILACAK OLAN FINDIK DESTEK ÖDEMESİ 170 TL OLACAKTIR.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca alan bazlı destek ödemeleri dahilinde fındık üreticilerine dekar başına 170 TL ödeneceği duyuruldu. 

2017 yılında fındık üreticileri dekar başına 170 TL alabilecekler. 2017 Destekleme Ödemeleri ise Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır. 

Ruhsat verilen yerlerde, fındık yetiştiriciliği yapan fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ödemeleri Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilecek olup toplam ödeme tutarının %0,2 oranı Ziraat Bankası'na komisyon bedeli olarak ödenecektir.

Fındık destekleme ödemesi alacak olan fındık üreticileri ÇKS yani Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmaları ve kayıtlarını güncellemeleri gerekmektedir. 

ÇKS kayıt işlemlerinin son tarihe bırakılmaması ve de istenilecek olan belgelerin de eksiksiz bir şekilde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il,ilçe müdürlüklerine başvuran fındık üreticilerinin 2016 yılı fındık destekleme ödemesinden yararlanması gerekmektedir.

Çiftçi Kayıt Sistemi kısaca ÇKS'ye kayıtlı olmayan çiftçiler ise Fındık destekleme ödemesini alamayacaklardır.

Fındık destekleme parasını 2017'de alacak olan fındık üreticileri alan bazlı fındık desteğinden yararlanmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı resmi web sayfasını takip etmeli ve son başvuru tarihine kadar bağlı oldukları tarım müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları