Gelir Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur? GÜNCEL
Gelir Uzman Yardımcılığı

Gelir Uzman Yardımcısı Nasıl Olabilirim?

Gelir Uzman Yardımcısı Nasıl Olabilirim?

Gelir Uzman Yardımcılığı Nasıl Olunur?

Bu yazımızda sizlere"Gelir Uzman Yardımcısı, Gelir Uzman Yardımcılığı, Gelir Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?, Gelir Uzman Yardımcılığı Nasıl Olunur?, Gelir Uzman Yardımcısı Olmak İçin Gerekli Şartlar?, Nasıl Gelir Uzman Yardımcısı Olabilirim?, Gelir Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?, Gelir Uzman Yardımcılığı Maaşı, Gelir Uzman Yardımcıları Ne Kadar Maaş Alır?"sorularının yanıtını detaylı bir şekilde sunacağız.

Gelir Uzman Yardımcılığı

GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI, Maliye Bakanlığı'na bağlı olan kurum ve kuruluşlarda görev yapan memur adı altında Gelir Uzman Yardımcısı unvanında çalışan kamu görevlisidir.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafınca yapılan yeterlilik sınavının başarılı bir şekilde geçilmesi ile beraber uzman olmaya hak kazanılmaktadır.

Gelir uzmanları vergi dairelerinde ve benzeri kurumlarda çalışabilmektedir.

Peki, Gelir Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

GELİR UZMAN YARDIMCISI OLMAK İSTEYENLER;

İlk öncelikle en az dört yıllık eğitimi veren siyasi bilgiler, iktisat, iktisadi ve idari birimler, hukuk fakülteleri ile bunların dengi fakültelerden herhangi birini başarılı ile bitirmiş olması gerekmektedir.

Kurum tarafınca belirtilmiş olan bölüm ve fakültelerden mezun olmanızın ardından KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavına girmeniz ardından P35 puan türünden 70 puan ve üzerinde geçerli puan almanız gerekir.

KPSS'den 70 puan ve üzeri geçerli  not alan yukarıda yer vermiş olduğumuz bölümlerden mezun olan aynı zamanda yazımızın devamında yer verdiğimiz başvuru şartlarını taşıyan kişiler GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI için başvuruda bulunabilir.

Başvuru yapan adaylar KPSS P35 puan türünden sıralamaya sokularak en yüksek puan alan adaydan başlanacak şekilde sıralama yapılmaktadır.

Bakanlığın kendi taktirine bağlı olsa da genellikle alım yapılacak sayının 5 katına denk adayla yazılı sınava çağrılmaktadır.

GELİR UZMAN YARDIMCISI OLMAK İÇİN bakanlık tarafınca yapılan yazılı sınava giren adaylardan başarılı olan doğrudan mülakata girmeye hak kazanmış olur.

Gelir uzman yardımcısı olabilmek için en zorlayıcı aşamalardan biri mülakat aşamasıdır.  Alanında uzman bir kurul beraberinde mülakat aşaması gerçekleştirilmektedir.

Kılık kıyafet, diksiyon ve konuşma kabiliyeti gibi bir çok faktör mülakat esnasında ayrıca değerlendirilmektedir.

Mülakat kısmını da başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar GELİR UZMAN YARDIMCISI OLMAYA ve görev yerlerine atanmaya hak kazanılar.

Gelir Uzman Yardımcısı Olmak İçin Gerekli Şartlar

Gelir uzman yardımcısı olabilmek için yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde yazımızın yukarısında bilginize sunduk. Fakat bu aşamalara geçmeden hemen öncesinde başvurunuzun kabul edilmesi ve Gelir Uzman Yardımcısı olabilmeniz için bir takım koşul ve şartları taşımanız gerekmektedir. 

Bu koşul ve şartlar ise;

* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci Maddesi (A) bendinde belirtilen genel şartları taşıyor olmanız,

BAKINIZ:  657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU

*En az 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasi bilgiler, iktisat, iktisadi ve idari birimler, hukuk fakülteleri ile bunların dengi fakültelerden herhangi birini bitirmiş olmanız,

*35 Yaşından büyük olmamanız,

*Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmuyor olması,

*Görev halini etkileyecek engel durumunuzun bulunmuyor olması,

*KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) KPSS (A) P35 türünden 70 ve üzeri puan almış olmanız gerekmektedir.

Yukarıda yer verdiğimiz koşul ve şartları taşıyan herkes GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI başvurusunda bulunabilirler.

  2017 Yılı Gelir Uzman Yardımcılığı Maaşı

  Bir önceki yazımızda sizlere"

  Gelir Uzmanı Nasıl Olunur?

  "konusu hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atabilir GELİR UZMANLIĞI HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER ALARAK soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz...

  Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

  Facebook Yorumları