Hayat Sigortasından Ayrılma
Hayat Sigortasından Erken Ayrılma

Hayat Sigortasından Erken Ayrılma Süreci

Hayat Sigortasından Erken Ayrılma Süreci

Hayat Sigortasından Belirtilen Süreden Önce Ayrılma

Hayat Sigortasından Ayrılmak İstiyorum

Hayat Sigortası yaşam hayatınızda aniden beklenmedik bir şekilde karşınıza çıkabilecek risklere karşı hazırlıklı olmanızı ve aniden gelişen durumlarda yaşam standartlarınızı korumak adına aynı zamanda ailenizi ve sevdiklerinizi maddi anlamda güvence altına almanız için yapılan özel sağlık sigortası türlerinden bir tanesidir. 

Hayat Sigortası 

olası kaza risklerine ya da tehlikeli bir hastalık ile karşı karşıya kalmanız durumunda tedavi masraflarınızı karşılamaktadır. Fakat hayat sigortası bir tek sizi değil ailenizin başına gelebilecek olan riskleri de koruma altına alır. Ailenizin ve de sevdiklerinizin maddi anlamda sıkıntı yaşamasına engel olan olan hayat sigortası yaşam standartlarını devam ettirmek amacı ile oldukça iyi bir yöntemdir.

Hayat sigortası yaptırmanın özellikle bu avantajı çok şey katar sigortalı kişi ve ailesine. 

Hayat sigortası yaptırmada ki bu avantaj vefat/ölüm teminatı olarak bilinir ve de hayat sigortası teminatlarının ana teminatıdır vefat durumu. 

Hayat sigortası sigortalı bireyin vefat etmesi sonucunda devreye girmektedir. Lakin diğer özel teminatları poliçenize ekleterek yaşam boyunca da yararlanmanız mümkün. 

Hayat sigortasında ne kadar teminatınız yer alır ve hayat sigortası yenilemesini her yıl yaptırırsanız o kadar avantajlı olursunuz.

Hayat sigortalı bireyin emekli olabilmesi adına en az 10 yıl sigorta primi ödemesi gerekmektedir. Fakat 10 yıl sonrasında emekli olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

 10 sene boyunca hayat sigortası primlerinin ödemesini gerçekleştiren sigortalı birey isterse prim ödemesine devam eder veyahutta emekli olarak birikmiş olan paranın tamamını çekerek hayat sigortasından ayrılabilir. 

Hayat sigortasından ayrılıp ayrılmamak tamamen bireyin tercihi doğrultusunda gerçekleşir her hangi bir kalma süresi zorunluluğu bulunmamaktadır.

Hayat sigortalı birey emekliliğini istemesi durumunda ise her sene vefat edene kadar kendinin belirlemiş olduğu süre beraberinde emekli maaşını alabilme hakkına sahiptir.

 Toplu olarak parasını almak istediğinde ise ödemiş olduğu sigorta primleri ve de primlerin işletiminden doğacak olan kar payı oranı toplamını almaktadır.

Fakat şunu da bilmenizde fayda var ki, hayat sigortalı bireyin birikmiş olan paralarını hayat sigortası yapan şirket tarafından alabilmesi adına aralıksız olarak 3 sene boyunca sigorta primini ödemesi gerekmektedir.

 Hayat sigortasında bu koşul, hayat sigortası genel şartları dahilinde değişikliğe uğrayarak süreç kısıtlaması yöntemine de gidilebilir. 

Hayat sigortasından erken ayrılmanız durumunda ise, hayat sigortalı bireyin ,sigorta da kalma süresi dahilinde sigorta şirketi biriken toplam para miktarı üzerinden kesinti yapmaktadır.

 Ancak ilk yıllarda ise poliçe üretim masrafları bir hayli yüksek olacağından dolayı hayat sigortasından erken ayrılma halinde kar payı oranı tutarı ödenmekte olan sigorta primlerine oranla daha da düşük olur.

"BİLGİ KÖŞESİ"

Hayat Sigortası Vergi Avantajı

/

  Hayat Sigortası Teminatları

  /

  Hayat Sigortası Kapsamında Olmayanlar

  /

   Hayat Sigortası Nedir?

   Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

   Facebook Yorumları