Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?
Hesap İşletim Ücreti İadesi Nasıl Alınır?

Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınacak?

Danıştay, bankaların HESAP İŞLETİM ÜCRETİ almasını düzenleyen yönetmelik hükmünü iptal etmesi ile beraber binlerce vatandaş hesap işletim ücretini nasıl geri alacağını merak ediyor...

Peki, Hesap İşletim Ücreti Nasıl Alınır?

Peki, Hesap İşletim Ücreti Nasıl Alınır?

İlgili karara göre, vatandaşlar hesap işletim ücretini geri alabilecekler.

Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Genel Başkanı Avukat İbrahim Güllü Yapmış Olduğu Açıklamada;

"Danıştay 15. Dairesi, bankaların hesap işletim ücreti kesintisi almasını düzenleyen yönetmelik hükmünü iptal etti. 

Böylelikle tüketici açısından geriye dönük 10 senelik  süreçte ödemiş oldukları hesap işletim ücretlerinin iadesinin yolu açılmış oldu. 

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tarafınca 4 sene öncesinde başlatılan hukuki süreç neticesinde tüketici hareketi büyük bir kazanım sağlamıştır. 

Bu sayede milyonlarca vatandaş 10 yıllık süreçte ödemiş oldukları milyarlarca lirayı geri alma imkanına sahip olmuştur" ifadelerinde bulundu.

Tüketicilere Uyarı

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bu konuda piyasaya dolandırıcıların çıkarak fırsat avcılığı yapacağını ileri sürüldü.

 "TBM Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu'nun girişimleri ve açmış olduğu dava ile başlayan, bugün de Danıştay kararı ile büyük bir müjde alan tüketiciler gelinen noktada kazanç fırsatçılarına dikkat etmelidir. Geçmişte örneklerini fazlasıyla gördüğümüz, halen de sürdürülen kart aidatının, kredi dosya masrafının geri alınmasını sağlamak için tüketicilere hizmet veriyormuş gibi gösterip tüketiciyi dolandıran fırsatçıların yeniden ortaya çıkması kuvvetle muhtemeldir." dedi.

Hesap İşletim Ücretini Geri Alma

Hesap İşletim Ücretini Geri Alma

Geçmişe dönük 10 yıl içerisinde hesap işletim ücreti ödemiş iseniz, yazılı bir şekilde bankalardan dekontlarını isteyerek bu kesintilerin iadelerini talep edebilirsiniz.

Bankaların olumsuz yanıt vermeleri halinde veya cevap vermemeleri durumunda Tüketici Hakem Heyetlerine, internet üzerinden veya dekontları ile bir dilekçe ile ilçe kaymakamlıklarına giderek başvuruda bulunabilirler.

Hesap İşletim Ücreti İade Dilekçesi

Hesap İşletim Ücreti İade Dilekçesi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları