İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır? gofinans.com
İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nasıl Olur?

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaç kredisi yapılandırma başvurunuzu yapmadan önce, ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemi hakkında birkaç önemli bilgiye göz atarak meydana gelebilecek olan olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz.

Bankaya ihtiyaç kredisi yapılandırma başvurusu yapmadan önce doğru bir şekilde analiz yapılmadığı durumda mevcut ihtiyaç kredisi borcunuzdan daha fazla borca girmenize bundan dolayı da ödemelerinizin aksayarak kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

1. Faiz Oranlarına Kesinlikle Dikkat Edin

1. Faiz Oranlarına Kesinlikle Dikkat Edin

Kredi yapılandırma işlemi bir kredinin kapatılarak yerine kalan borç miktarı kadar yeni bir kredi alınıp daha uzun vadeye yayılması anlamına gelmektedir.

Herhangi bir nedenden dolayı kredi taksitlerinin ödenememesi veya bankaların sunmuş olduğu yeni kredi faiz oranları mevcut kredinin faiz oranından daha avantajlı ise kredi yeniden hesaplanarak daha uygun koşullarla taksitlere bölünmesi halinde kredi yapılandırma işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Buradaki en önemli nokta bankaların vereceği faiz oranıdır.

 Şayet yeni kullanılacak olan kredinin faiz oranı mevcut krediden yüksek ise yapılandırma işlemi toplamda ödeyeceğiniz faizi yükseltecektir.

Bu nedenle yapılandırma yaparken mutlaka kredi faiz oranlarına dikkat etmelisiniz ve bankaların tekliflerini karşılaştırmalısınız.

2. Dosya Masrafı ve Diğer Masrafları Göz Önünde Bulundurun

2. Dosya Masrafı ve Diğer Masrafları Göz Önünde Bulundurun

İhtiyaç kredisi yapılandırma işlemi hakkında bilmeniz gereken en önemli konu başlıklarından biri de dosya masrafı ve diğer ek masraflardır.

Kredi kullanımı sırasında ortaya çıkan bu ek masraflar kredi ödemelerinin tahmin edilen miktardan çok daha fazla olmasına neden olabiliyor.

Bu sebeple bankaların ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemi sırasında ortaya çıkaracakları bu ek masraf kalemleri göz ardı edilmemeli ve yüksek olması halinde diğer bankalar ile iletişime geçilmelidir.

3. Yapılandırma İşlemi Sizin İçin Mantıklı Mı? Önce Bunu Belirleyin

3. Yapılandırma İşlemi Sizin İçin Mantıklı Mı? Önce Bunu Belirleyin

İhtiyaç kredisi yapılandırma işleminde en belirgin ve en önemli avantaj vade süresinin uzaması ile aylık taksit tutarlarının düşmesidir.

Eğer mevcut kredinizi ödemekte güçlük çekiyor iseniz ve ihtiyaç kredinizi yapılandırmanız ödeme alışkanlıklarınızı düzeltecek ise size avantaj sağlayabilir.

Mevcut kredinizi ödemekte zorluk çekmiyorsanız bile faizlerin düştüğü zaman ihtiyaç kredinizi yapılandırmanız ödeyeceğiniz toplam faiz tutarını düşürebilir.

Burada önemli olan doğru hesaplama yapmaktır.

Ayrıca ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemi beraberinde dosya masrafı veya erken ödeme cezası gibi ek masraflarda çıkabilir.

Bu masraflar faiz avantajının önüne geçiyor ise yapılandırma yapmamanızı ya da diğer bankalar ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları