İpotekli Ev Kredisi Ödenmezse Ne Olur?
İpotekli Ev Kredisi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Konut Kredisi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Konut Kredisi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Konut Kredisi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bankalar kişilerin ev sahibi olabilmek adına verdikleri kredi türüne konut kredisi bir diğer adı ile ev kredisi denilmektedir.

Konut kredisi ipotekli olarak kullandırılmaktadır. Yani konut kredisi kullandığınız banka tarafından alacağınız eve konut kredisi borcu bitene kadar ipotek altına alınmaktadır. Buna ipotekli ev kredisi de diyebiliriz.

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin yeterli miktarda nakit paraları  bulunmadığında bankaların konut kredisi aracılığı ile para ihtiyaçlarını karşılayarak ev sahibi olabilmektedirler.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisinden yararlanarak hem uzun vadeli hemde düşük faizli kredi çekme şansını yakalamaktadırlar.

Konut kredisi çekerken yani ev kredisi çekerken aylık gelirinize gere hesaplamaları doğru yapmanız ileride sıkıntı yaşamanızın önüne geçebilir. Bunun için konut kredisi çekmeden konut kredisi hesaplaması yapmalısınız. Bir önceki yazımızda sizlere Konut kredisi nasıl hesaplanır? konusu hakkında bilgiler vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atarak konut kredisi nasıl hesaplanır? konusunu daha detaylı inceleyebilirsiniz.

http://gofinans.com/haberler/konut-kredisi-nasil-hesaplanir

Konut kredisi yani ipotekli ev kredinizi ödeyemediğinizi varsayacak olursak ne gibi durumlar ile karşılaşacağınız konusu hakkında sizlere biraz bilgiler verelim.

Konut kredisi geri ödemesi yapılmazsa ne olur?

Konut kredinizin taksiti aksar ise bankalar sizinle iletişime geçmektedir.  Banka müşteri hizmetleri sizinle iletişime geçtikten sonra konut kredinizin ödemesinin geciktiğini bildirerek ne zaman ödeme yapacağınız bilgisini sizlerden öğrenmek ister.

Bankalardan almış olduğunuz uyarılara rağmen henüz konut kredisi borcunuzu ödemediyseniz banka kuruluşu ipotek altında olan evinizi paraya çevirmek adına ipotekli ev satışı işlemlerini başlatmaktadır. Buda demek oluyor ki konut kredisi borcu ödenmezse eviniz elden gider demek oluyor ne yazık ki.

Konut kredisi borcu ödenmezse ipotek altında olan eviniz satışa sunularak şayet satılır ise bankaya olan borç miktarınız kapatılarak geri kalan ücret sizlere veriliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları