İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olunur?
İŞKUR'a Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR'a Nasıl Üye Olunur?

İŞKUR'a Nasıl Üye Olunur?

İŞKUR'a Nasıl Kayıt Yapılır?

Bu yazımızda sizlere"İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olunur?, İŞKUR'a Nasıl Kayıt Yaptırılır?, İŞKUR'a Kayıt,İŞKUR'a Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?, İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olabilirim?"sorularının yanıtını sunacağız.

İŞKUR'a Kayıt

Türkiye İş Kurumu kısaca İŞKUR istihdamın korunması ve geliştirilmesi adına aynı zamanda yaygınlaştırılması amacı ile görev yapmakta olan ve temel amacı olan işsizlik sorununu ortadan kaldırmak ve işçi bulma sorununu da çözmek için hizmet veren bir kurumdur.

4 Ekim 2000 İş ve İşçi Bulma Kurumu hizmetinin sonlandırılması ile İŞKUR kuruldu. İŞKUR her yıl binlerce kişiye iş imkanı sağlayarak bununla beraber uygun kriterlerde işi ve işçiyi bulmada çalışmalarına kesintisiz olarak devam etmekte.

Peki, İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olunur?

İŞKUR'a Kayıt İşlemi

İŞKUR iş arayanlar ve iş verenleri ayrı kategoride sunarak İŞKUR sistemine üye olmak için ilk öncelikle hangisine kayıt olacağınızı sormaktadır.

BAKINIZ

BAKINIZ

Üye kişilerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri adına e-posta ve ya telefon numarası bilgilerini girmeleri gerekmektedir.

Birini sisteme girmek üyeliğinizi aktif etmek için yeterli olacaktır.

Girmez iseniz onay koduna ulaşamayacağınız için üyeliğiniz aktif edilmeyecektir. Üyelerin hesapları son işlem tarihi itibari ile 1 yıl içerisinde aktif olmaz ya da hesaba giriş yapmaz ise üyelik dondurulmaktadır sistem tarafından.

Üyelere gelen mesajlar 15 gün içerisinde okunmaz ise kendiliğinden otomatik olarak silinecektir.

Şimdi gelelim asıl detaylara, İŞKUR'a Kayıt Nasıl Olurum?

İŞKUR Kayıt/Üyelik İşlemleri

İŞKUR'a İŞVEREN OLARAK KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

İŞKUR'a İŞÇİ ARAYAN OLARAK KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

İlgili kısma tıkladıktan sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmesini dikkatli bir şekilde okuyarak kabul etmeniz gerekmektedir.

Üyelik sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra karşınıza gelen ekrana profil bilgilerinizi yani;

*Ad-Soyad

*T.C kimlik numarası

*Baba adı

*Doğum tarihi gibi.

Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra diğer aşamaları da tamamlayarak İŞKUR profilinizi oluşturabilirsiniz.

Diğer aşamalarda ise öğrenim durumunuz, eğitim durumunuz, medeni haliniz, ve iş aradığınız pozisyonların bilgisi sorularak özgeçmişinizi de ekleyebilirsiniz.

Profil fotoğrafı yüklemek isterseniz ilgili ebatlarda ki uygun bir fotoğrafınızı da profil fotoğrafı yapabilirsiniz.

Profil fotoğrafınızın olması daha kolay iş bulmanızı sağlayabilir.

Bu işlemlerin ardından İŞKUR size bir danışman atayarak işveren ile işçiyi, işçi ile işvereni buluşturmak için çalışma başlatır.

İnternet üzerinden İŞKUR'a kayıt olmak istemeyenler bulundukları yerleşim yerinde ki en yakın İŞKUR İl ya da ilçe Müdürlüğüne giderek eğitim durumunu gösterir belge ve kimlik belgesi ile kayıt yaptırabilir ve iş arayabilir.

NOT;

İŞKUR web platformu ülkemizden en çok ziyaret edilen sitelerden biri olmaktadır. Bu yoğunluk çoğu zaman sistemsel sıkıntılara neden olmaktadır.

Bu nedenler yeni üyelik oluşturanlar veya sisteme giriş yapmak isteyenler sayfa hatası ile karşı karşıya kalabilir.

Böyle bir hata ile karşılaşmanız halinde daha sonra sisteme giriş/üyelik işlemlerinizi sonrasında halletmenizi yahut en yakın İŞKUR merkezine gitmenizi öneririz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları