İşyeri Sigortası Nasıl Yapılır?
İşyeri Sigortası: İşyerinde oluşabilecek herhangi bir olası hasarlara karşın, işyerinizi güvence altına alarak koruyan sigortadır işyeri sigortası.

İşyeri Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır?

İşyeri Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır?

İşyeri Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Bir önceki yazımızda sizlere İşyeri Sigortası Nedir? konusu hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise "İşyeri Sigortası Nasıl Yapılır?" konusuna ilişkin bilgiler vereceğiz yazımızın devamında.

İşyeri Sigortası: İşyerinde oluşabilecek herhangi bir olası hasarlara karşın, işyerinizi güvence altına alarak koruyan sigortadır işyeri sigortası.

İşyeri sigortası yaptırmaya karar verdiyseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İşyeri sigortası nasıl yapılır?

Artık eskiye nazaran işyerlerinde tehlikeli olası kazalar ve hasarlar dört kolluyor. Bu tehlikelere karşı önlem almazsanız eğer çok ağır yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. 

Fakat artık işyeri sigortası yaptırarak hiçte kafanızı olası risklere kazalara karşı yormayın çünkü işyeri sigortası yaptırarak hem kendinizi hemde işyerinizi güvence altına almanız mümkün. 

İşyeri sigortası yaptırarak;

*Cam kırılması teminatı

*Yangın teminatı

*Hırsızlık teminatı

*Deprem teminatı

*Ferdi kaza teminatı

*Sel ve su baskını teminatı

*Üçüncü şahıslara karşın mali sorumluluk teminatı

*Enkaz kaldırma teminatı

*Yangın mali sorumluluğu teminatı ve daha fazlası teminatlar ile işyerinizi koruma altına alabilirsiniz.

İşyeri sigortası sözleşmesinde, işyeri sigortası kapsamına giren ve de girmeyen durumlar yer almaktadır. Bununla beraber ilgili sigorta şirketince işyerinin başına gelebilecek olası hasarlar ve bu hasarların açmış olduğu masrafları karşılamaktadır. 

İşyeri sigortası ile hem kendi cebinizi hemde işyerinizi koruma altına alabilirsiniz.

İşyeri sahibi ve sigorta şirketince yapılan işyeri sigortası sözleşmesinde, işyeri sahibinin sigorta bedelinin değerine eşit olması durumuna dikkat etmelidir.

 Sigorta şirketince tazminat ödemesi gerçekleşecek herhangi bir durumda ilgili sigorta şirketi temel şartları beraberinde ,işyeri sigortası poliçesinde yazan limiti aşmamalıdır.

İşyeri sigortasını yaptırmak için ise;

İşyeri sahibi yahut işyeri yetkilisi seçmiş olduğu ilgili sigorta şirketine, işyeri sigortası yaptırmak amacı ile başvuruda bulunur.

 İlgili sigorta şirketide işyeri sahibinin başvurusuna yönelik 15 gün içerisinde değerlendirme yapıp işyeri sahibine bildirimde bulunur.

Bundan sonra ki adımlar ise, ilgili sigorta şirketi tarafınca işyeri sahibine, işyeri sigortasına ilişkin şartların ve de özelliklerin yer aldığı poliçe verilir.

Verilen bu poliçede ise,işyeri sigortası kapsamına giren teminatlar ye almaktadır. 

Fakat bununla beraber işyeri sahibi bulunmuş olduğu bölgede oluşabilecek özel durumlarını da ilgili sigorta şirketine bildirmelidir.

İlgili sigorta şirketi tarafınca işyeri sahibine imzalatılan sözleşme karşılığında bilgi formu verilmektedir. Sigortacı ve sigortalının imzaladığı tarihi itibari ile sigortanın geçerliliği başlamış olup, tarih itibari ile de sözleşme kurulmamışsa meydana gelebilecek olan olası durumlar nedeni formun güncellenmesi gerekmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları