Kasko Hasar Ödeme Süresi
Kasko Hasar Ödemesi

Kasko Sigortasında Hasar Ödemesi

Gerek sürücülerin dikkatsizliğinden gerek hava şartlarından gerek yol koşullarından dolayı ülkemizde birçok trafik kazası meydana gelmektedir ne yazık ki.


Kasko, trafik kazalarında yaşanan hasarlara ek olarak, aracın yanması ya da çalınması gibi durumlarda da teminat altına almaktadır.


Bütün bu olası zararlardan doğan masrafları karşılamak için kasko ve trafik sigortası yaptırmak son derece önemlidir.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortasında Tazminat Ödemesi

Kasko Sigortasında Tazminat Ödemesi

Hasar halinde problem yaşanmaması adına hem sigorta yaptıranlara hem de sigorta yapanlara düşen birtakım sorumluluklar mevcuttur.


Sigortalı kazayı yaptıktan itibaren 5 iş günü içerisinde ilgili sigorta şirketine haber vermek ile yükümlüdür.


Kazanın meydana geldiği yerde herhangi bir değişiklik yapılmamalı olayla ilgili bütün bilgi ve belgeler sigorta şirketi ile paylaşılmalıdır.


Sigorta şirketi ise kaza bildiriminden itibaren 3 iş günü içerisinde sigortalıdan isteyeceği ek belgeler var ise bunları talep etmelidir.


Sigortalı aracın uğramış olduğu zarar ise sigortalı ile sigorta şirketi arasında yapılan anlaşmayla tespit edilebilir ya da sigorta eksperi görevlendirilerek yapılabilir.

Sigorta şirketi aracın hasar halindeki değerini göz önüne alarak ödeme yapmakla yükümlüdür.


Sigorta şirketi talep ettiği belgelerin tarafına eksiksiz bir şekilde ulaştırılması ve zararla ilgili ödemeye herhangi bir engel bulunmaması durumunda ekspertiz raporunun da tesliminden itibaren en geç 10 iş günü içinde sigortalıya ödeme yapmalıdır.

Hasarın ihbarından itibaren ise 45 gün içerisinde tazminat ödemesi gerçekleştirilmelidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları