Kasko Hasarsızlık İndirimi
Kaskoda Hasarsızlık İndirimi

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nasıl Alınır?

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nasıl Alınır?

Kaskoda Hasarsızlık İndirimi Nasıl Uygulanıyor?

Bu yazımızda sizlere "Kasko Hasarsızlık İndirimi" konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hasarsızlık İndirimi

 Kasko fiyat miktarlarını düşürmede ve de avantaj sağlanmasından ziyade araç kaskosunu düzenli olarak şaşmadan yaptıran aynı zamanda kurallara uygun bir halde araçlarını kullanan sürücüler için Hasarsızlık İndirimi adeta ödül sayılır.

 Hasarsızlık indirimi ödülünü hak edebilmek adına bir takım şartlar mevcuttur. Kasko hasarsızlık indiriminden yararlanabilmek adına öncelikle ilk şart kasko sigortası poliçesi süresince hasar talebinde bulunmamak. 

Kaskolu aracın hasar almadan geçirilen süre baz alınarak %30 oranından %70 oranına kadar değişmekte olan Hasarsızlık İndirimi kasko poliçesi primleri üzerinden etkili olmakta olan en önemli değişkenliktir.

 Buna göre kasko sigortası poliçelerinizi almadan hemen önce hasarsızlık indirimi uygulaması hakkında bilgi sahibi olmalısınız. 

Hasarsızlık indirimi adı altında araç masraflarınızdan da tasarruf etmiş olursunuz. 

Bu şekilde kaza/hasar halinde daha doğru ve emin kararlar verebilir aynı zamanda hasarsızlık indirimini alabilmek için trafikte daha dikkatli olursunuz.

Hasarsızlık indirimi konusunda bir tek değişkenlik gösteren durum Hasarsızlık İndirim Oranları olmamak ile beraber bir takım sigorta şirketleri hasarsızlık indiriminin korunabilmesi adına farklı çeşitlerde uygulamalar yapabiliyor.

Örnek verecek olur isek;

Kaza nedeni ile aracınızda oluşan hasarı, hasar onarımı yaptırmak adına anlaşmalı olan araç servisine götürüyorsunuz ve bu durumda hasarınız onarılıyor. 

Buna göre hasarsızlık indiriminiz hala devam ediyor oluyor. 

Bazı sigorta şirketlerinde bu durum böyle değil her hangi bir hasar ya da kaza durumunda hasarsızlık indirim oranlarından  sigortalıyı yararlandırmıyorlar.

Hasarsızlık indirimi kasko poliçenizin yenilenmesi halinde ya da başka bir sigorta şirketine yaptırmanız halinde devam etmektedir.

 Hasarsızlık indirimini alabilmeniz adına temel koşul olan aracınızın poliçe bitim süresine kadar hasar almamış olması durumu.

 Fakat bir kaç ufak oranda aracınızda oluşan hasarlara istinaden hasarsızlık indirim hakkınız alınmayarak devam da edebilir.

 Hasarsızlık indirimi alabilmek için ve hasarsızlık indirimini bozmayan durumlar aşağıda ki gibidir.

*Aracınızın camının kırılması gibi hasarlar

*Radyonuzun ve de teybinizin zarar görmesinde ki hasarlar

*Aracınız kaskolu iken kazaya karışmanız ve suçunuzun olmaması halinde 

*Sigorta şirketinizin özel noktada yer alan hasar onarım hizmetleri veren yerde mini hasarların onarımı halinde hasarsızlık indiriminden hala yararlanıyor olursunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları