Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018
2018 Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangisi?

Kefilsiz Kredi ve Kefilsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Hemen hemen birçok tüketicinin en büyük sıkıntılarından bir tanesi bankaların kefil şartı istemesidir kredi kullandırımında. 

Bankaların hemen hemen hepsi bazı nedenlerden dolayı kredi başvurusu yapan müşterilerinden kefil istemektedir bunun sebebi ise;

*Mevcut borç durumunuz

*Ödeme durumunuz

*Kredi notunuz

*Banka siciliniz ve finansman gücünüz.

Daha önce kullanmış olduğunuz kredi ya da kredi kartı borçlarınızın ödemesini geciktirerek yasal takibe ya da idari takibe düştüyseniz bankalar sizlere kredi onayı vermezler yahut kredi onayı vermek için kefil göstermenizi talep ederler.

Eğer ki kredi borcunuzu ödeyemez ya da geciktirir iseniz banka kefil üzerinden işlem yaparak sizin ödemediğiniz ya da geciktirdiğiniz kredi borcunuzu kefil yolu ile tahsil eder.

Kefiller ise asıl kredi çeken kişi kadar sorumlu tutulmaktadır. Eğer ki kefil olan kişide kredi borcunu ödemez ise kefil olan kişi içinde işlem başlatılarak yasal yollar ile kredi borcunuz banka tarafından tahsil edilmektedir.

Sizlerde bankalar ile kefil konusunda sıkıntı yaşıyor iseniz aşağıda yer alan "Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018" detaylarına göz atabilirsiniz.

Kefilsiz şartsız kredi veren bankalara kredi başvurusunda bulunarak kefil arayışına girmeden başvuru yapabilir onaylandığı taktirde kredinizi kullanabilirsiniz.

Kefil istemeyen bankalar kredi başvurusu yapan müşterilerinin kredi notunu incelemektedir.

Kredi başvurunuz sisteme düşer düşmez bankaların ilgili kredi başvurusu inceleme departmanı bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek daha sonrasında ilk işleri kredi notuna bakmak oluyor.

Kredi notu bankaların kredi onayı vermesi aşamasında oldukça önemli ve etken faktördür. Yani kredi notunuz bir nevi sizin kefiliniz olmaktadır.

Kredi notunuz yüksekse ve diğer kredi çekme şartlarını taşıyor iseniz rahatlıkla kredi onayı alır ve kredi çekebilirsiniz. 

Tabii kredi onayında yine son nihai karar bankaya aittir bu konuda net bir şey diyemeyiz ama %95 oranında kredi başvurunuz banka tarafından onaylanacaktır. 

Hep kredi notu yüksek olanlardan bahsettik ya kredi notu düşük olanlar?

Kredi notu düşük olan kişiler ne yazık ki ha diye bankadan kredi onayı alamazlar ne yazık ki. Hatta banka kredi notunuzun düşük olmasına rağmen size kredi vermek istese de bu noktada kefil şartı sunacaktır sizlere. 

İşte bu noktada sizlere vereceğimiz tavsiye ise bir an önce kredi notunuzu yükseltmeniz.

 Bunun içinde kredi notunuzu hemen nasıl yükseltebileceğinizi araştırmanız ve bir an önce kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Aksi durumda kolaylıkla kredi onayı alabileceğinizi pek düşünmüyoruz.

,Kefilsiz Kredi Çekme Şartları İse Genel Olarak

,Kefilsiz Kredi Çekme Şartları İse Genel Olarak

Bankaya her hangi bir gecikmiş ya da yasal takibe düşmüş borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Kredi notunuzun yüksek olması ve kredi notunuzun riskte bulunmaması gerekir.

Bankla ve kredi sicilinizin iyi durumda olması gerekir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

*Fibabanka

*Qnb Finansbank

*Odeabank

*Abank

*Yapı Kredi Bankası

*Denizbank

*ING Bank

*TEB Bankası

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları