KOBİ Beyannamesi Nasıl Doldurulur? - KOSGEB DESTEK
Kobi Beyannamesi Doldurma

KOBİ Beyannamesini Nasıl Doldururum?

KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeniz için "KOBİ Beyannamesi" formunu ve diğer eklerini elektronik ortamında doldurarak çıktısını alıp kaşeli ve ıslak imzalı olarak talep edilen belgeler ile beraber bağlı bulunduğunuz ilgili KOSGEB dairesine teslim etmeniz gerekiyor.

Peki, KOBİ Beyannamesi Formu Nasıl Doldurulur?

Peki, KOBİ Beyannamesi Formu Nasıl Doldurulur?

1. ADIM

www.kosgeb.gov.tr adresine tıklayınız ve "KOBİ-GİRİŞİMCİ GİRİŞ"butonuna tıklayınız. Açılan ekranda, kullanıcı adınız ile şifrenizi giriniz. Gelen sayfa da ki kutucuğa tıklayınız.

2. ADIM

Giriş yapmak istediğiniz "KOBİ beyannamesinin" yılını seçerek butona tıklayınız.

3. ADIM

3. adımda karşınıza gelen ekrandan işletmeniz ile ilgili sorulardan işletmenize için uygun olan durumları seçerek butonuna tıklayınız. 

Seçenekler ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkan ekranda mevcut.

4. ADIM

Karşınıza gelen ekranda işletme bilgilerinizi doldururken işletmenize ait KOBİ beyannamesini doldurduğunuz yılı ait mali ve Sosyal Güvenlik Kurumu bilgilerinin doğru olması gerekmektedir. 

Bu bölümü doldururken işletmenize ait evraklar üzerinden doldurmanız yararlı olacaktır. 

5. ADIM

Faaliyet konusu bilgileriniz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatik olarak ekrana gelecektir. 

Faaliyet konunuzun gelen listedekilerden farklı olduğunu düşünüyor iseniz, Faaliyet konunuzu seçmek için tıklayınız ve butonuna basınız ve karşınıza gelen ekrandan seçiminizi yapıp butona tekrar tıklayınız.

6. ADIM

Adres bilginiz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda ekrana otomatik olarak yansıyacaktır. Adres bilgilerinizde değişiklik yapmak, silmek ya da yeni adres eklemek istiyorsanız aşağıdaki butonlardan ilgili butona tıklayarak karşınıza gelen ekranlardan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

7. ADIM

Eksik bilginiz var ve sonra devam etmek istiyorsanız sağ alt tarafta bulunan butonuna tıklayarak kaydedip sonra yeniden devam edebilirsiniz. 

Yukarıdaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olduğuna eminseniz butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

8. ADIM

Bir sonraki adımda karşınıza KOBİ Beyannamesi Rapor çıktıları ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden daha önceki adımlarda girdiğiniz beyanınızla ilgili çıktıları almanız gerekiyor. 

EKTE TALEP EDİLEN BELGELER;

  • İmza Beyannamesi ya da Sirküleri 
  • Ticaret Sicil ya da Esnaf Sicil Gazetesi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları