Kolay ve Hızlı Kredi Nasıl Alınır?
Anında Kredi Alabilmenin Yolu

Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi Nasıl Çekilir?

Hemen Kredi Nasıl Alınır?

Bu yazımızda sizlere"Hem hızlı kredi nasıl alınır? hemde avantajlı ve en uygun kredi nasıl alınır?"sorusunun yanıtını aşama aşama sunarak cevaplayacağız. 

İhtiyaç, konut, taşıt kredisi bir çoğumuzun ihtiyacı haline geldi günümüzde. Özellikle de taşıt ile ev alımlarında toplu paranın olması zor olduğundan tüketiciler de haliyle bankalardan konut veya taşıt kredisi kullanmayı ve nakit ihtiyaçlarını karşılamayı tercih ediyorlar.

İlk kez kredi çekecek olanlar, kredi çekmek için ne yapmaları gerektiğini merak ediyor olabilirler. Kredi çekmek isteyenler için kredi sürecini adım adım açıkladık.. 

Bankadan ilk defa kredi kullanacak olan kişiler, kredi çekmek adına ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar ise doğru yerdeler. 

Bizler bu yazımızda ilk defa kredi çekecek olanlara kredi nasıl alınır?adımlarını aşama aşama sunduk. 

Kredi İhtiyacını belirlemek Bankadan kredi çekmek için ilk aşama kredi ihtiyacınızı belirlemekten geçmektedir.

 Bankaların hepsi farklı ihtiyaç çeşitlerine göre uygun olan bireysel tüketici kredileri adı altında farklı farklı kredi ürünlerini müşterilerine sunmaktadırlar.

 Bu kredi ürünleri ise; İhtiyaç kredisi Konut kredisi Taşıt kredisi olmak üzere üç başlık altında verilir.

 Bu üç kredi başlığı ise kendi içerisinde kategorilere ayrılarak alt alanlara bölünmektedirler. 

Bunun nedeni ise tüketicilere daha iyi bir hizmet vermek aynı zamanda ihtiyaç yönlü çalışmak içindir. 

En Uygun Kredi İhtiyacınıza uygun krediyi belirlemenizin ardından ise ikinci aşama en uygun kredi veren bankaları bulmaktadır.

 Bankaların hepsi krediyi belirli faiz oranı ile müşterilerine sunmaktadır. Kredi faiz oranı ne kadar düşük olur ise kredi geri ödeme miktarınız o kadar azalmaktadır.

 Geri ödemesini yapacağınız miktarı etkileyen ise bir tek faiz oranı olmayıp, kredi kullandırım ücreti, kredi dosya masrafı, sigorta ve de ekspertiz ücreti gibi ek ücretler de geri ödeyeceğiniz kredi tutarını etkilemektedir. 

Bundan dolayı kredi faiz oranı ile beraber diğer kredi masraflarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. 

Yani kendinize en uygun krediyi bulmak yahut en uygun kredi veren bankaları bulmak için dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir;

 *Kredi faiz oranı

 *Kredi kullandırım ücreti

 *Kredi dosya masrafı

 *Ekspertiz ücreti 

*Hayat sigortası 

Kredi Başvuru Aşaması Bankaların ihtiyacınıza yönelik kredi tekliflerini araştırdınız ve gerekli araştırmaları yaptınız. 

Bütçenize en uygun kredi seçeneğine ulaştınız. Sırada ki aşama ise kredi başvurusu yapma oldu.

 Kredi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmeden kolaylıkla ilgili bankanın web sitesi üzerinden rahatlıkla ve güvenilir bir şekilde online kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 Ya da size en yakın ilgili banka şubesine giderek ön başvuru işleminizi kolayca yapabilirsiniz. 

Yazımızın devamında kredi başvurusu için gerekli belgeler hakkında bilgilere ulaşacaksınız. 

Kredi Başvurusu Ardından Kredi Değerlendirme Aşaması Kredi başvurunuzu gerçekleştirdiniz artık bu başvuru ardından krediniz banka tarafından değerlendirme ve inceleme sürecine girmektedir. 

Bankalar kredi başvurunuzu değerlendirmek adına bir kaç bilgilere göz atar. Banka kredi başvurunuzu değerlendirmek ve sonuca bağlamak adına öncelikle kredi notunuzu inceler bunun ardından gelir durumunuzu inceler ve sigortalık sürenize göz atar.

Kredi notu sizin banka kurumları ile ilişkilerinizi ve geçmişinizi detaylı bir şekilde açıklayan bir puanlama türüdür. 

Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notunuzun belirli bir düzeyde olması gerekmektedir. 

Bu değerlendirme ve incelemelerin ardından kredi başvurunuz ön onay alır ise banka sizden bir takım evraklar talep ederek kesin başvuru yapmanızı isteyecektir.

 Peki, Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 

*Kimlik fotokopisi ve aslı 

*Gelir belgesi veya maaş bordrosu 

*İkametgah belgesi 

*Adınıza kayıtlı son tarihli ödenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarından bir tanesi.

 Kredi Kullandırımı Banka gerekli belgeleri temin ettikten ve son inceleme ile değerlendirmelerini yaptıktan sonra size kredinizi kullanabileceğinizi iletir.

 Kredi başvurunuzun onaylanması ile beraber çekmek istediğiniz kredi tutarı ya hesabınıza ya da isteğinize göre nakit olarak size verilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları