Konut Kredisi Ödenmezse Ne Olur?
Konut Kredisi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Konut Kredisi Borcu Kaç Gün Ödenmez?

Konut Kredisi Borcu Kaç Gün Ödenmez?

Konut Kredisi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Konut Kredisi Borcu Ödenmediğinde Ne Olur?

Konut kredisi borcu

Konut kredisi kullanan kişiler ev sahibi olma heyecanını yaşarken bazı hususları dinlemez, dikkat etmez ve hemen evine kavuşmayı ister.

Bu durumda ortaya çıkacak olan yanlış konut kredisi hesaplamaları ilerleyen zamanlarda sizi zorlu ödeme sıkıntısına sokabilir.

Konut kredisi çeken kişilerin en çok merak ettikleri soru ise Konut kredisi borcu ödenmezse ne olur?

Bu yazımızda sizlere konut kredisi borcu ödenmezse ne olur? Konut kredisi borcu gecikirse ne olur? bunlardan bahsedeceğiz.

Konut kredisi borcu ödenmezse ne olur? Konut kredisi borcu gecikirse ne olur?

Öncelikle geciken konut kredisi borcu durumunun ne olduğuna bankacılar karar vererek ona göre kendilerine bir yol haritası çizer ona göre gerekli işlemleri başlatırlar.

Konur kredisi borcunuzu 30 güne aşkın sürede geciktirdi iseniz  banka tarafından sürekli aranarak borcunuzu ne zaman ödeyeceğiniz hakkında soru yağmuruna tutulursunuz.

Yine bu arama tarihlerinden sonra konut kredisi ödemesi gerçekleştirmedi iseniz tekrar aranır, ve çeşitli iletişi yolları ile uyarılırsınız.

60 gün konut kredisi ödemesi geciktiğinde banka tarafından sizlere ihtarname gelerek en kısa zamanda borcunuzun ödenmesi gerektiğini hatırlatır ve konut kredisi ödenmediği taktirde avukatlarla sürece devam edersiniz.

Avukata ulaşan konut kredisi borcu, avukat tarafından size 7 gün süre verilir ve bu süre zarfı içerisinde geciken konut kredisi taksitlerinizi faiziyle beraber ödemenizi talep eder.

Avukat tarafından verilen şansta değerlendirilmez ise avukatlar konut kredisi borcu tahsili için 

bir diğer gerekli işlemlere başvurur.

İcralık evlerin satışa sunulması genellikle konut kredisini ödeyemeyen kişilerin evleridir. Bu duruma düşmemek için konut kredisi borcunuzu gününde ödemeye ve gecikmeden ödemeye dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki krediniz bitene kadar eviniz bankanın elindedir.

Konut kredisi borcunu ödeyemeyenlerin evi icralık ev satışına sunularak ve aynı zamanda satılarak ilk öncelikle banka konut kredisi borcu ve tamamı tahsil edilir.  Banka avukatlık sürece girdiğinizden dolayı avukat masrafları da satılan evin parasından tahsil edilir. Geri kalan para ise ev sahibine verilerek işlem süreci biter. Bu yüzden konut kredisi alırken çok dikkatli olunmalı ve konut kredisi borcunu düzenli gecikmesiz bir şekilde ödemeniz oldukça önemlidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları