Kredi Borcu Olan Biri Kefil Olabilir Mi?
Kredi Borcu Olanlar Kefil Olabilir Mi?

Kredi İçin Kefil Olma Şartları

Kredi İçin Kefil Olma Şartları

Kredi Borcu Olan Kişi Kefil Olabilir Mi?

Kredi borcu olan kefil olabilir mi?

Bankalar ile hemen hemen çalışmayan ve bankaların kredi ürünlerinden kullanmayan tüketici sayısı çok azdır denilebilir.

Günümüzde kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile bankaların kredi ve kredi kartı olanaklarından faydalanmaktadır.

Bankaların müşterilerine sunduğu krediler nelerdir? sorusuna cevap verecek olursak;

- İlk sırayı ihtiyaç kredisi daha sonra konut kredisi, taşıt kredisi ,tatil kredisi, ticari krediler gibi bankaların kredi ürün yelpazesi mevcuttur. Kredi türleri konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için bir önceki kredi türleri ve kredi çeşitleri adlı makalemize göz atabilirsiniz.

http://www.gofinans.com/liste/kredi-turleri-nelerdir

Bankaların kredi ve kredi kartı ürünlerinden faydalanan kişiler artık bankaların bünyesinde alacaklı olarak tanımlanır. Kredi çeken kişiler kredi borçlarını düzenli ve gecikmesiz olarak geri ödemesini gerçekleştirmektedir. Dilerseniz kısaca bankaların sunmuş olduğu genel kredi çekme şartlarından da kısaca bahsedelim sizlere.

Bankalardan kredi çekmek genel olarak kredi çekme şartları;

Gelir belgesine sahip olmak

18 yaşını doldurmuş olmak

Kredi notu ortalamasının yüksek olması

Bankaların kara listesinde bulunmamak

Genel olarak kredi çekme şartlarına bakarsak bunları sıralayabiliriz. Yine kredi çekme şartları konusu hakkında bir önceki makalemizde daha detaylı bilgiler sunmuştuk sizlere. Dilerseniz makalemize göz atabilirsiniz. http://www.gofinans.com/haberler/kredi-cekme-sartlari

Asıl konumuza değinecek olursak kredi borcu olan kişiler elbette ki bir başkasının kredi çekmesi için kefil olabilir fakat kefil olma şartlarını taşıması gerekir.

Kredi için kefil olma şartları ise;

Bir başkasına kredi için kefil olma şartı, kefil olacak kişinin kredi notunun yüksek olması, gelir belgesinin bulunması, kara listeye girilmiş olmaması, yasal takip sürecine girilmemiş olması gerekmektedir genel olarak.

Kredi borcu olanlar eğer ki yukarıda ki şartları taşıyorsa bankaya bulunan borçlarını gecikmesiz ve düzenli bir şekilde ödüyorsa kredi borcu varken başkasının kredi çekmesi için kefil olabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları