Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar
Kredi Çekemeyenlere Kredi İmkanı

Bankalar Neden Kredi Vermez?

Bankalar Neden Kredi Vermez?

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Kredi Çekemeyenler Nasıl Kredi Alır?

Bankalara kredi başvurusu yapan kişilerin kredi başvuruları incelenerek önemli detaylara göz atılır. Bankaların kredi başvurusu yapan müşterilerde inceledikleri ilk durum kredi notu ortalaması, gelir belgesi durumu, çalışan ise sigortasının olup olmadığı, daha önceki banka ilişkileri gibi gibi.

Biliyorsunuz ki bankalar kredi kullandırımı yaparken müşterilerine kredi çekme şartlarını da sunarlar. Banka kredi çekme şartlarını taşımayan kişiler zaten kesinlikle bankalardan kredi alamazlar. Bu durumda bankalardan kredi çekmek için kredi çekemeyen kişiler kredi başvurularının neden reddedildiğine neden kredi başvuruları onaylanmadığına göz atmalıdırlar.

Gelir belgenizin bulunmaması, sigorta priminizin kredi çekmek için dolmaması ya da kredi notunuzun düşük olması daha daha başka sebepler olarak banka sicilinizin bulunması gibi bir çok sebep kredi çekmenize engel ise şansınızı çok fazla zorlamayın diyebiliriz. Ancak bu durumları ortadan kaldırır iseniz kredi başvurularınız bankalar tarafından onaylanır.

Yukarıda kredi başvurusunun onaylanmama sebeplerinin hepsini ortadan kaldırma gibi bir durumunuz yok ise ve de zamana ihtiyacınız varsa biraz beklemeniz konusunda fikir verebiliriz. Bu zaman içerisinde düzenli bir işe girebilir hem kredi çekmek için sigorta priminizi doldurursunuz hemde aylık düzenli bir gelir belgesine sahip olursunuz. Bu imkanları sağlayarak tekrar kredi başvurusu yapmanızda fayda var.

Kredi çekemeyenlere kredi veren bankalar konusunu kısaca neticelendirecek olursak;

Yukarıda yer alan kredi başvurusu onaylanmama sebeplerini var sayarsak ne yazık ki kredi çekmeniz şu an için geri planda kalıyor diyebiliriz.

Bir önceki yazımızda sizlere Kredi başvurusu neden onaylanmaz? konusu hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atabilirsiniz.

http://www.gofinans.com/haberler/kredi-basvurusu-neden-onaylanmaz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları