Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Yerler
Kredi Çekemeyenlere Para Veren Yerler

Kredi Çekemeyenlere Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çekemeyenlere Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Alamayanlara Kredi Veren Yerler

Bu yazımızda sizlere"Bankalardan Kredi Çekemeyenlere Kredi Çıkartılır"konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kredi Çekemeyenlere Kredi Verenler

Acil nakit para ihtiyacım var diyen bir çok kişi, nakit para ihtiyaçlarını karşılamak adına bankaların kredi ürünlerini tercih ederek kredi başvurusunda bulunurken, bazı kişiler de bankalara kredi başvurusu yapıp da onaylanmayınca yani kredi çekemeyince bankalardan diğer alternatif para bulma yöntemlerini araştırma yoluna giderler. 

Kredi çekemeyenlere kredi çıkartan finansman şirketler var olup, bankalardan kredi çekemeyen kişilere yönelik kredi çekme çözümü üretmektedirler. 

Buna karşın olarak bu kişilerin kredi çıkartan finansman şirketlerine yönelmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kendilerine uygun olan çözümü bulmalarıdır.

Kredi alamayanlara nakit para ya da kredi alamayanlara kredi çıkartılır;

Öncelik olarak kişinin kredi başvurusunun neden onaylanmadığı sebebini araştırması ve bunun doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir. 

Biliyorsunuz ki bankalardan kredi çekmek için bir takım asgari şartları taşımak gerekir. Bu asgari şartların yani kredi çekme şartlarının başında yer alan kredi notu bankalar için oldukça önem taşımaktadır. 

 Kredi başvurusunun neden onaylanmadığına kredi notu üzerinde örnek verecek olur isek;

Kişinin kredi notunun düşük olması ve riskli kişi olması bankadan kredi onayı alamamanın ilk sebebidir.

Yukarıda da dile getirdiğimiz üzere bankalar için, kredi başvurusu yapan tüketicilerin kredi başvurularının incelemesinde en önemli dikkat edilen husus ve kriter kredi notu ortalamasıdır.

 Kişinin eğer ki kredi notu ortalaması düşük ise bankalardan kredi alması mümkün değildir. Kredi başvurusu onaylanmayan kişi öncelikle kredi çıkmayanlara kredi çıkartılır, şirketlerini araştırmadan kredi notunu nasıl yükselteceğini öğrenmeli ve biraz beklemesi gerekmektedir.

Bakınız: Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Tüketici eğer ki kredi notunun düşük olması nedeni ile bankalardan kredi onayı alamıyor ise kredi notunu kredi notu yükseltme yöntemleri ile yükselterek tekrar kredi başvurusunda bulunabilir ve yüksek oranda kredi başvurusu banka tarafından onaylanır.

Lakin, kredi siciliniz bozuk ise ve daha öncesinde yasal takip borcunuz bulunuyor ise aynı zamanda kara listede yer alıyor iseniz ne yazık ki bankalardan 5 yıl süre içerisinde ne kredi onayı ne de kredi kartı onayı alabilirsiniz.

Bankalardan kredi alamıyorum yahut bankalardan kredi çekemiyorum diyen tüketiciler, kredi çıkartan ve nakit borç para veren şirketleri bulma yoluna giderek nakit ihtiyaçlarını çözümlemek istemektedirler. 

Bunu kesinlikle önermeyerek aynı zamanda bu çözüme yönelen kişilerin de çok dikkatli ve titiz olmalarını önermekteyiz. 

Lakin üzerine basa basa söylüyoruz ve dile getiriyoruz ki KESİNLİKLE BU FİRMALAR ARACILIĞI İLE PARA SIKINTINIZI ÇÖZMENİZİ TAVSİYE ETMİYORUZ.

Bu firmalar, kişilere senet ya da sözleşme gibi belgeler imzalatarak vadesi gelmeden kişilerin bu almış oldukları paraların ödemesini istiyorlar.

 Bu ödeme isteği karşısında, borçlu taraf ise benim vadem gelmedi henüz deyince de elimizde senedin yahut sözleşmen var parayı verdiğimiz sürede getirmezsen bu sefer daha büyük miktarlarda para ödemek zorunda kalacaksın ya da elinde neyin var neyin yok alırız diyerek tehdit vari konuşmalar gerçekleştiriyorlar. 

Bundan dolayı emin olmadıkça ve de çok mecbur kalmadıkça bu yollara yönelmenizi önermeyerek aynı zamanda bu gibi durumlara karşı dikkatli olmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları