Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kredi Çekmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Kredi Çekmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Bankadan Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankadan Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere"Bankaların Kredi Ürünlerinden Yararlanmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?" sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Koşul ve Şartlar

Tüketicilerin, ihtiyaç kredisi alabilmeleri adına gerekli koşul ve şartları sağlaması gerekmektedir. Bu gerekli şartlar ise yazımızın devamında yer almaktadır.

 Peki, bankalardan kredi almak için gerekli şartlar, kredi almak için kredi notu kaç olması gerektiği ve kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir?

 Bu soruların yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

Tüketiciler tarafından yapılan kredi başvurularının onay alması bankanın inisiyatifine bağlı olarak bir de gerekli koşullar bulunmaktadır bu şartlar ise;

Kredi Notu

Kredi notu: Kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunu öğrenmek için Findeks web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 Düşük olması halinde öncelikle kredi notunu yükseltmek için hamlelerde bulunmanız gerekir.

Bankalardan kredi çekebilmek yahut kredi başvurusu onayı alabilmek adına kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. 

Kredi notunuzun ortalamasını öğrenmek ve bunun neticesinde kredi başvurusu yapmak istiyorsanız "www.findeks.com" adresi üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Bankalar için kredi onayının verilmesine ilişkin, kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notu yüksek olması gerekmektedir.

 Bankalar için kredi notu oldukça önemlidir ve kredi notu düşük olanların genellikle kredi başvuruları banka tarafından onaylanmaz.

 Yani bankaya kredi başvurusu yapıyor ve kredi başvurunuz ret alıyor ise bunun nedeni muhtemel olarak düşük kredi notunuzdur.

Kredi notunuz düşükse eğer, kredi notunuzu yükseltmek için,Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?adlı makalemize göz atarak, kredi notunuzu yükseltebilir ve bu şekilde kredi onayı alabilirsiniz şayet kredi notunuzun düşük olmasından kaynaklı kredi başvurunuz onaylanmıyor ise.

 Bunu da öğrenmenin yolu, kredi başvurunuzun hangi nedenler ile onaylanmadığı araştırmak ve bankadan bilgi almak yeterli olacaktır.

Yani kısaca anlayacağınız, bankalardan kredi çekmek için gerekli şartlardan bir tanesi kredi notu olup, yüksek kredi notu ortalamasına sahip olmanız gerekmektedir.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

700 <<<<<1500 puan Kötü kredi notu

1500 <<<<< 1700 puan İyi kredi notu

 1700 üzeri Çok iyi kredi notu

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Kredi çekmenin bir diğer şartı ise sigortalı olmanız aynı zamanda çalışmakta olduğunuz işyerinde en az 6 aylık sigorta süresini doldurmanız gerekmektedir. 

6 aylık sigorta girişiniz güncel olarak bulunmuyor ise, bankalardan kredi onayı almanız pek mümkün sayılmaz. 

Sigorta sürecini çok göze çarptırmadan kredi çekmek için, maaş almış olduğunuz banka üzerinden kredi başvurusu yapmanız bir ihtimal kredi almanıza yardımcı olabilir.

Bankalar Tarafından Yasal Takibe Girmemiş Olmanız Gerekmektedir.

Geçmiş banka ilişkilerinizde idari takip yada yasal takibe girmemiş olmanız gerekmektedir bankadan kredi çekebilmek için. 

Ödeme Düzeni

Kredi ve kredi kartı kullandıysanız daha öncesinde, ödemelerinizin düzgün olması aynı zamanda gecikmeye düşmemiş olması gerekmektedir. 

Bankalar kredi kullandırımı yapacak olan müşterilerinin ödeme geçmişlerine göz atarak bunun neticesinde kredi onayı vermektedirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları