Kredi Kartı İptal Dilekçesi - İndir
Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

Kredi kartı kullanımı oldukça yaygın durumda. Hemen hemen herkesin cebinde bir kredi kartı mevcut. Kişiler nakit para taşımak yerine kredi kartı kullanımını tercih ediyor.

Her bankanın birbirinden farklı avantajlı kredi kartları mevcuttur. Bu avantajlar kimi zaman tüketicilere cazip gelirken kimi zamanda gelmiyor.

Yukarıda da dile getirdiğimiz üzere kredi kartın kullanımının yaygın olması, kredi kartı faizlerinin yüksek olması ve kartlardan aidat alınması tüketiciyi maddi anlamda zora sokuyor.

Bu sebeple kullanılmayan ya da ödeme zorluğu olan tüketicilerin kredi kartlarını kapatmaları daha iyi olacaktır.

Kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız ve ödeme gücünüze güvenmiyorsanız ve de kredi kartının nasıl doğru kullanılacağını bilmiyor iseniz kredi kartınızı hemen kapatmalısınız.

Aksi taktirde maddi çöküntülere neden olabilir. 

Kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizde bankanızın telefon bankacılığına ulaşım sağlayarak talebinizi iletebilirsiniz ya da doğruca banka şubesine giderek kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Ancak  birçok banka müşterilerine  bu konu hakkında zorluk çıkarmaktadır ve sizi kararınızdan çevirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. 

Ancak kararınızdan dönmemenizi tavsiye ederiz. Bankalar  sizden 1 alıyor ise bu sefer 2 alacaktır.

Aynı zamanda banka ile iletişime geçtiğinizde kredi kartınızın aktif görünmesi nedeni ile banka size ekstra ücretler çıkaracaktır. 

Bu ücretlere tabii olmadan ve banka kararınızı gölgede bırakmadan aşağıda yer alan iptal ettirme yoluna başvurabilirsiniz.

Aşağıda yer alan kredi kartı iptal dilekçesini ve bankanızdan alacağınız kredi kartı iptal formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak ilgili bankanın genel müdürlüğüne iadeli taahhütlü posta ile gönderiniz.

                                                                 KREDİ KARTI İPTAL DİLEKÇESİ

                                                                                                                                                                              Tarih: …./…/.....

                                                    …………………….. Bankası Genel Müdürlüğü’ne


KONU: Kredi Kartı İptali


Bankanız ………………………………………….. no'lu kredi kartı müşterisiyim. Kredi kartımı kullanmak istemediğimden kartımın iptal edilmesini ve iptal işlemi için gereğinin yapılmasını rica ederim.


Saygılarımla....


Ad: ......


Soyad: ......


Telefon: ......


Adres: .......

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları