Kredi Kartım Kopyalandı / Kredi Kartım Kopyalanmış
Kredi Kartımı Kopyalamışlar Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı Kopyalandığında Ne Yapmak Gerekir?

Kredi Kartı Kopyalandığında Ne Yapmak Gerekir?

Kredi Kartım Kopyalanmış Ne Yapmam Gerekiyor?

Kredi kartının kopyalanması

Kredi kartı kullanıcılarına oldukça büyük bir şok etkisi yaratan kredi kartının kopyalanması fazlaca vahim bir durum diyebiliriz. Düşünsenize siz kullanmaya borç yapmamaya özen gösterdikçe biri gidiyor sizin kredi kartınızı kopyalıyor ve siz kredi kartınızın kopyalandığını sonradan öğreniyorsunuz. Bu aşamada tek suç kredi kartını kopyalayan kişide sayılmaz birde bankanın suçu sayılır.

Kredi kartınızdan sizin bilginiz ve harcamalarınız dahilinde harcama yapılmış ise anında vakit kaybetmeden banka şubenizin müşteri hizmetlerini arayarak iletişime geçmeli ve kredi kartınızı kullanıma kapatmalı yada kredi kartınızı iptal ettirmelisiniz.

Biliyorsunuz ki bankaların müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanmak biraz güç oluyor hatta bazen dakikalar boyunca müşteri hizmetlerine bağlanmayıp suçu telefonda da çıkardığınız oluyor. Çokta haklısınız fakat o anda başka yapabileceğiniz bir işlem mevcut değil. Bankaların telefon bankacılığı müşteri hizmetleri numarasını aradığınızda kayıp/çalıntı bildirimi mevcuttur. Kayıp çalıntı bildirimini telefonunuz ile tuşlayarak kredi kartınızı kullanıma kapattırarak iptal ettirin.

Kredi kartınızın kopyalandığını bankaya sadece telefonla bildirmekle kalmayıp bizzat banka şubenize giderek bildirimde bulunup başvuru işlemlerinizi gerçekleştirin.

Bir önceki yazımızda sizlere Kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım? konusu hakkında bilgiler vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atarak daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

http://gofinans.com/haberler/kredi-kartim-kayboldu-ne-yapmaliyim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları