Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?
Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Çıkar mı?

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olanlar kredi çekebilir mi?

Kredi notunun düşük olması kredi başvurularını ve kredinin onaylanmasını yüksek oranda etkiler.  Kredi notunun düşük olması size kredi çıkmayacağı anlamına gelmez. Bu durum biraz bankanın insiyatifine kalmış durum.

En riskli olarak betimlenen kredi notunda olan kişiler için kredi çekmek ve bankanın kredi çıkarması oldukça güçtür.

Aşağıda sizleri bilgilendireceğimiz yöntemler orta ve az riskli olanlar için geçerli sayılır.

Kredi notu düşük olanlar nasıl kredi çekebilir?

- Bankaya teminat göstere bilirsiniz.

- Bankaya kefil gösterebilirsiniz.

- Gelir belgenize uygun düşük miktarlı kredi kullanabilirsiniz.

Kredi notu düşük olan kişiler bankaya teminat göstererek kredinin ödenmeme riskini aynı zamanda ödenmediği taktirde kredinin geri alınması kredi çekme durumunuzu etkileyecek ve krediniz yüksek oranla onaylanacaktır.

Krediye teminat olarak vermek istediğiniz taşınır yada taşınmaz malların bankaya ve kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir.

Bu noktada devreye eksper girerek teminat olarak vermek istediğiniz malın krediye uygun olup olmadığını raporlayacak ve bu rapor sayesinde banka size cevabını olumlu yada olumsuz şekilde verecektir.

Bir diğer yöntem olan kefil gösterme yöntemi kredi taksitlerinin ödenmediği zaman kefilin kabul etmesiyle beraber ödenmeme riski oranı azalır. Kredi notu düşük olan kişiler bankaya kefil göstererek kredi çekme işini kolaylaştırabilirsiniz. Fakat kefil gösterdiğiniz kişin kredi şartlarına uygun olup olmadığı araştırılıp buna göre karar verilecektir.

Geliri yüksek olan kişiler ve kredi notu düşük olan kişiler az limitli  kredi kullanabilirler.

Bunun için yapmanız gereken gelir belgelerinizin tamamını eksiksiz bir şekilde bankaya sunmak hatta hane halkında varsa ek gelir belgesi olarak beyan etmek kredi kullanım oranınızı yükseltebilir.

Kredi notunuz düşük olup kredi çektiyseniz, kredi ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınız takdirde ufak limitli kredide olsa kredi notunuzu bir hayli yükseltecektir.

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Çekme Olanakları

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Çekme Olanakları

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları