Kredi Onayı Almak İçin Yapılması Gerekenler
Kredi Onayı İçin Yapılması Gerekenler

Kredi Onayı

Kredi Onayı

Kredi Onayı İçin Gerekenler

Bu yazımızda sizlere"Bankalardan Kredi Onayı Almak İçin Yapılması Gerekenler"konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kredi Onayı

Günümüzde artık bir çok kişi nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankalara kredi başvurusu yapmaktadırlar.

 Banka kurumları müşterilerine kredi kullandırımı yapmak için çeşitli uygulamalar yaparak internet aracılığı ile cep telefonu aracılığı ile kredi başvurusu yapma olanağı sunmaktadırlar.

 Telefon ve internet aracılığı ile yapılan kredilerin başvurusu banka tarafından değerlendirilerek kredi başvurusunun olumlu olması doğrultusunda Kredi Ön Onayı verirler. 

Banka kurumları yapılan kredi başvurularını kabul edip ön onay verdikten sonra, ön onay almış kredi başvurusunu ret edebilirler ve bu hakka sahiptirler. 

Bu aşamada kredi onayı almak için yapılması gerekenler nelerdir?

Kredi başvurunuzun banka tarafından onaylanması için yapılacak olan ilk şey kredi notu ortalamanızı sorgulamanızdır. 

Biliyorsunuz ki bankalar kredi başvurularını incelerken öncelik olarak kredi notunu kontrol ederek ona göre bir değerlendirmeye alırlar.

 Bununla beraber bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi onayı vermekte çekinir halde davranarak kredi onayı vermek istemezler.

Kredi notunuz düşükse eğer bir önceki Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? adlı makalemize göz atabilir kredi notunuzu yükseltmek için doğru yöntemlere başvurabilirsiniz.

Kredi başvurusunun ret alması da doğrudan kredi notunuzu olumsuz olarak etkiler. 

Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan hemen öncesinde kredi notunuzu sorgulamanız bunun dahilinde kredi başvurusu yapmanız gerekir.

 Yukarıda da yer verdiğimiz üzere kredi başvurunuzun ret alması aynı zamanda sürekli kredi başvurusu yapmanız kredi notunuzu olduğundan daha aşağıya çekecektir.

Bankadan kredi onayı alabilmek için muhakkak maaş yani gelir durumunuza göre kredi miktarı belirlemeli bunun doğrultusunda kredi başvurusu yapmalısınız.

 Bunun nedeni ise bankalar gelirin üstünde ki kredi miktarı başvurularına, onay vermemektedirler çünkü kredi tutarı gelir seviyesinin üzerinde olur ise banka bu kişinin kredi geri ödemesini düzenli yapacağından şüphe duyar ve bu nedenle kredi onayı vermez.

Bankalardan kredi onayı alabilmek için bu iki faktör oldukça sağlam olmalıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları