Kullanılmayan Kredi Kartından Aidat Alınır Mı?
Kullanılmayan Kredi Kartına Aidat Gelir Mi?

Kredi Kartı Aidat Ödemesi

Kredi Kartı Aidat Ödemesi

Kullanılmayan Kredi Kartına Aidat Ödenir Mi?

Hiç Kullanılmayan Kredi Kartına Aidat Gelir Mi?

Kredi kartı kullanan tüketiciler günlük alışverişlerinde, günlük harcamalarında nakit para yerine kredi kartı kullanmayı tercih ederler.  Kredi kartı kullanmak kimine göre cazip gelse de kimine göre de gelmiyor. Kredi kartı kullanımının bu kadar yaygın olduğu bir dönemde bir de kredi kartı olup ta kullanmayan kişilerde var. Kredi kartı olup kullanmayan kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi olan kullanılmayan kredi kartı aidatı ödenir mi? sorusu. Bizlerde bugün ki yazımızda sizlere kullanılmayan kredi kartına aidat alınır mı? sorusunu cevaplandıracağız.

Bankalar kredi kartı verdikleri müşterilerinden belirli aralıklarda kredi kartı aidat ücreti tahsil etmektedirler. Bazı bankalar kredi kartı aidatı almaz iken bazı bankalar düzenli olarak kredi kartı aidatı almaktadırlar. Bankalar müşterilerinin istekleri doğrultusunda kredi kartı çıkartırlar ve gönderirler. Sizlerde muhtemelen dursun bir köşede deyip alanlardansınız.  İlk öncelikle kredi kartınız varsa ve kredi kartı kullanmıyor iseniz kredi kartınızın bağlı olduğu bankayı arayarak kredi kartı aidat ücreti ve tahsili hakkında bilgi almalısınız. Çünkü bazı bankalar kullanılmayan kredi kartına aidat ücreti tahsil etmektedir. Yani kullanılmayan kredi kartına aidat ödenir mi? sorusu tamamen banka kredi kartı prosedürüne bağlı bir durumdur. Kullanılmayan kredi kartına kart aidatı alınabilir de alınmayabilir de bu sorunun net cevabını ne yazık ki veremeyiz. 

Bir önceki yazımızda sizlere Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır? konusu hakkında bilgiler vermiştik. Dilerseniz makalemize göz atabilirsiniz.

http://gofinans.com/haberler/kredi-karti-aidati-nasil-geri-alinir

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları